Դեկտեմբերի 1-3-ը Երեւանում անցկացվեց Հայաստանի հրաձգության ֆեդերացիայի նախագահի գավաթի խաղարկությունը: Մրցաշարի լավագույն հրաձիգ ճանաչվեց վազող թիրախ մրցաձեւի հաղթող Հովհաննես Մարգարյանը: ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանն ամփոփեց հրաձիգների մրցելույթները.
«Ֆեդերացիայի նախագահի գավաթի խաղարկության արդյունքները բավարար եմ համարում, թեեւ ունեինք մարզիկներ, որոնք կարող էին ավելի հաջող հանդես գալ: Մրցաշարից հետո ձեւավորեցինք Հայաստանի տարիքային հավաքականները:
Հունվարին կմասնակցենք Մյունխենի միջազգային մրցաշարին: Ընդհանուր առմամբ թիմի անդամները պատրաստ են, չնայած դեռ բավականին ժամանակ ունենք: Հրաչ Բաբայանի արդյունքը կայունացել է, աստիճանաբար լավ մարզավիճակ է ձեռք բերում:
Փետրվարին մեծահասակները, երիտասարդներն ու պատանիները հանդես կգան Եվրոպայի առաջնությունում: Այդտեղ պատանիները կփորձեն 2018 թ. Բուենոս Այրեսի պատանեկան օլիմպիական խաղերի ուղեգրեր ձեռք բերել: Կարծում եմ՝ մեր շանսերն իրատեսական են»,- ասաց Սեյրան Նիկողսյանը:
Պատանեկան օլիմպիական ուղեգրերի համար Հայաստանի հավաքականի կազմում կպայքարեն Բենիկ Խլղաթյանը (ատրճանակ), Հայկ Բաբայանը, Նարեկ Ադամյանը եւ Ալլա Պողոսյանը (երեքն էլ՝ հրացան):

Сейран Никогосян: У нас есть шансы на завоевание путевок юношеских Олимпийских игр
С 1 по 3 декабря в Ереване прошел розыгрыш Кубка президента Федерации стрельбы Армении. Лучшим стрелком турнира был признан Оганес Маркарян, победивший в дисциплине бегущая мишень. В беседе с пресс-службой НОКА главный тренер сборной Сейран Никогосян подвел итоги выступлений стрелков.
Результаты Кубка президента ФСА считаю удовлетворительными, хотя некоторые спортсмены могли выступить лучше. После соревнования мы сформировали сборные Армении различных возрастов.
В январе примем участие в международном турнире в Мюнхене. В общей сложности члены команды готовы, несмотря на то, что еще достаточно времени. Результат Грача Бабаяна стабилизировался, постепенно он набирает хорошую спортивную форму.
В феврале взрослые, молодежь и юноши выступят на чемпионате Европы. Там юные стрелки попытаются завоевать путевки для участия в юношеских Олимпийских играх 2018 года в Буэнос-Айресе. Думаю, что наши шансы реальны", - сказал Сейран Никогосян.
В составе сборной Армении за юношеские олимпийские путевки поборются Беник Хлгатян (пистолет), Айк Бабаян, Нарек Адамян и Алла Погосян (все трое - винтовка).