Տալլինում (Էստոնիա) վերջերս անցկացվեց Tallinn Trophy 2017 գեղասահքի միջազգային մրցաշարը, որտեղ Հայաստանը ներկայացրեց ազգային հավաքականի անդամ Սլավիկ Հայրապետյանը եւ 23 մասնակիցների մեջ զբաղեցրեց ութերորդ տեղը:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայաստանի գեղասահքի ֆեդերացիայի նախագահ Մելանյա Ստեփանյանը հայտնեց, որ գոհ է արդյունքներից: Մրցաշարը վարկանիշային էր եւ բավականին ուժեղ կազմ էր հավաքել:
Հաջորդ շաբաթվա սկզբին Թինա Կարապետյան/Սիմոն Պրու Սենեկալ պարային երկյակը կմեկնի Խորվաթիայի մայրաքաղաք Զագրեբ, որտեղ դեկտեմբերի 6-ից 9-ը կանցկացվի Golden Spin of Zagreb միջազգային վարկանիշային մրցաշարը: Բոլոր այս մրցաշարերը մտնում են միջազգային ֆեդերացիայի (ISU) պաշտոնական օրացուցային պլանի մեջ:
«Անաստասիա Գալուստյանն այժմ Մոսկվայում է: Նա թեթեւ վնասվածք ունի եւ մարզվում է մեղմ ռեժիմով: Մոտակա երկու մրցումները նա բաց կթողնի: Նաստյան շարունակում է պահպանել 2018 թվականի ձմեռային օլիմպիական խաղերում առաջին պահեստայինի կարգավիճակը:
Թինան եւ Սիմոնը հնարավորություն ունեն մեկնելու Փհենչհան: Իսրայելը ներկայացնող պարային զույգը, որն օլիմպիական վարկանիշ էր նվաճել, մասնակցության հայտ դեռ չի ներկայացրել: Զինվենք համբերությամբ եւ սպասենք: Ինչպես ասում են, հույսը վերջինն է մեռնում»,-ասաց Մելանյա Ստեփանյանը:

В столице Эстонии Таллине недавно прошел международный турнир по фигурному катанию Tallinn Trophy 2017, на котором Армению представил член сборной страны Славик Айрапетян. Наш спортсмен занял восьмое место среди 23 участников.
В беседе с пресс-службой НОКА президент Федерации фигурного катания Армении Мелания Степанян сообщила, что она довольна результатом. Турнир был рейтинговый и собрал довольно сильный состав.
В начале следующей недели танцевальная пара Тина Карапетян/Симон Пру-Сенекал отправится в Загреб. В столице Хорватии с 6 по 9 декабря пройдет рейтинговый международный турнир Golden Spin of Zagreb. Все эти соревнования входят в официальный календарь международной федерации (ISU).
"Анастасия Галустян сейчас находится в Москве. У нее небольшая травма, поэтому она тренируется в щадящем режиме. Ближайшие два соревнования она пропустит. Настя по-прежнему является первой запасной турнира фигуристок Олимпийских игр 2018 года.
Скажу, что у Тины Симона появился шанс поехать в Пхенчхан. Израильская танцевальная пара, завоевавшая олимпийский рейтинг, до сих пор так и подала заявку на участие. Запасемся терпением и будем ждать. Надежда, как говорится, умирает последней", - сказала Мелания Степанян.