Բասկետբոլի Եվրոպայի 2021 թվականի առաջնության ընտրական առաջին փուլի երկու տուրից հետո Հայաստանի հավաքականը 3 միավորով գլխավորում է Բ ենթախմբի մրցաշարային աղյուսակը: Մեր ընտրանին առաջին խաղում 80:63 հաշվով առավելության է հասել Ալբանիայի նկատմամբ, իսկ երկու օր առաջ սեփական հարկի տակ զիջել է Դանիային՝ 71:78։
Դանիացիներն ու ալբանացիները Հայաստանի հավաքականից մեկ հանդիպում քիչ են անցկացրել: Հաջորդ հանդիպումը Հայաստանը կանցկացնի 2018 թ. փետրվարի 25-ին: Այդ օրը մեր հավաքականը կընդունի Ալբանիային:
Հաջորդ փուլի ուղեգիր նվաճելու են ենթախմբերի հաղթողները եւ երկրորդ տեղ զբաղեցրած թիմերի շարքում լավագույն ցուցանիշը ունեցող հավաքականը:

После двух туров первого этапа отборочного этапа чемпионата Европы 2021 года сборная Армении с 3 очками возглавляет турнирную таблицу подгруппы "В". Наша сборная в первом туре со счетом 80:63 победила сборную Албании, а два дня назад на своей площадке уступила Дании – 71:78.
Датчане и албанцы провели на один матч меньше сборной Армении. Следующую встречу наша команда проведет 25 февраля 2018 года. В этот день сборная Армении примет Албанию.
Путевку в следующий этап завоюют победители подгрупп и сборная с лучшими показателями среди команд, занявших второе место.