Բասկետբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Նիկշա Բավցեւիչը ԵԱ-2021-ի ընտրական փուլի Ալբանիայի հետ խաղից հետո ՀԲՖ մամուլի քարտուղարության հետ զրույցում ամփոփել է արդյունքները.
«Բավարարված եմ թիմի ցուցադրած խաղից, մենք խաղի սկզբից վերահսկում էինք հանդիպման ընթացքը:
Մրցակիցն օղակից անդրադարձող գդակներին ավելի շատ էր տիրում, եւ դա մեզ համար խնդիր ստեղծեց, բայց ամեն դեպքում մենք լավ հանդիպում անցկացրինք, եւ ես ուրախ եմ, որ կարողացանք հաղթել:
Շատ լավ խաղ ցուցադրեցին Ռայան Բոաթրայթը, Անդրանիկ Չրաբաշը, բայց պետք է հատուկ շեշտել Ալբերտ Թադեւոսյանի հիանալի և արդյունավետ խաղը: Նա այս խաղում պարզապես փայլեց»,- ասել է Նիկշա Բավցեւիչը։

Никша Бавцевич: Альберт Тадевосян сегодня просто блеснул
Главный тренер национальной сборной Армении по баскетболу Никша Бавцевич после матча отборочного этапа со сборной Албании в беседе с пресс-службой ФБА подвел итоги.
"Я удовлетворен показанной командой игрой, мы с начала матча контролировали ход встречи.
Соперник больше владел отскоками от щита, и это создало нам проблемы, но в любом случае мы провели хорошую встречу и я рад, что смогли победить.
Очень хорошую игру продемонстрировали Райан Боатрайт, Андраник Чрабаш, но нужно специально отметить великолепную и результативную игру Альберта Тадевосяна. Он в этой игре просто блеснул", - сказал Никша Бавцевич.