Երևանի Խուլերի մշակույթի և սպորտի պալատում շարունակվում է խուլերի մարտարվեստների (ձյուդո, թաեքվոնդո, կարատե) Եվրոպայի անդրանիկ առաջնությունը:
Մայրաքաղաքում անցկացվող այս մրցաշարին մասնակցում են եվրոպական 17 երկրների ներկայացուցիչներ: Հոկտեմբերի 27-ին կայացել է կարատեի մրցաշարը, իսկ հոկտեմբերի 28-ին մրցել են թաեքվոնդոյիստները: Եվրոպայի առաջնության նախավերջին օրը՝ հոկտեմբերի 30-ին, ուժերը կչափեն ձյուդոյիստները:
«Այս առաջնությունը մեզ համար մեծ փորձ կլինի միջազգային այլ կարևորագույն մրցաշարեր անցկացնելու համար: Հիմա արդեն համոզվում ենք, որ կարող կազմակերպել»,-ՀԱՕԿ լրատվության բաժնի լրագրողի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի թաեքվոնդոյի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Վարդան Ղահրամանյանը:
Եվրոպայի առաջնությանը մասնկցում են Հայաստանը, Բելառուսը, Բելգիան, Բուլղարիան, Խորվաթիան, Ֆրանսիան, Հունաստանը, Իսրայելը, Իտալիան, Լատվիան,Նիդեռլանդները, Լեհաստանը, Պորտուգալիան, Ռուսաստանը, Շվեյցարիան, Թուրքիան, Ուկրաինան: Երևան են ժամանել մոտ 250 պատվիրակ: Մրցավարական կազմի մի մասը ընտրված է Եվրոպայից, մի մասը՝ Հայաստանից:

В ереванском дворце искусства и спорта глухих продолжается первый чемпионат Европы по боевым искусствам (дзюдо, тхэквандо, каратэ) среди глухих.
В проходящем в столице турнире участвуют представители 17-и стран Европы. 27-го октября состоялся турнир по каратэ, а 28-го – по тхэквандо. В предпоследний день чемпионата, 30-го октября, померятся силами дзюдоисты.
«Этот чемпионат станет для нас большим опытом в проведении других важнейших международных турниров. Теперь мы убедились, что можем их организовывать»,-отметил вице-президент Федерации тхэквандо Армении Вардан Каграманян в беседе с корреспондентом пресс-службы НОК Армении.
В чемпионате Европы участвуют Армения, Беларусь, Бельгия, Болгария, Хорватия, Франция, Греция, Израиль, Италия, Латвия, Нидерланды, Польша, Португалия, Россия, Швейцария, Турция и Украина. В Ереван прибыли около 250 делегатов. Часть членов судейской бригады отобрана из Европы, часть – из Армении.