ՀԱՕԿ-ի գլխավոր քարտուղար, ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանն ընդունեց վոլեյբոլի Եվրոպայի կոնֆեդերացիայի նախագահ Ալեքսանդր Բորիչիչին:
Հրաչյա Ռոստոմյանը հյուրին հայտնեց, որ վոլեյբոլը մշտապես Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի ուշադրության կենտրոնում է: Կողմերը քննարկեցին Հայաստանում վոլեյբոլի զարգացման վերաբերյալ հարցեր.
«Չնայած Հայաստանում առավել զարգացած են մենապայքարային մարզաձեւերը, պակաս մասսայականություն չեն վայելում նաեւ խաղային մարզաձեւերը: Հուսով եմ՝ Հայաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիայի նոր նախագահ Հրաչյա Մուրադյանի արհեստավարժ աշխատանքի շնորհիվ կհասնենք այնպիսի մակարդակի, որ հնարավոր կլինի անցկացնել վոյելբոլի ներքին առաջնություն»,- ասաց ՀԱՕԿ-ի գլխավոր քարտուղարը:
Ալեքսանդր Բորիչիչը Հրաչյա Ռոստոմյանին տեղեկացրեց եվրոպական կոնֆեդերացիայի՝ հանրակրթական դպրոցներում վոլեյբոլի զարգացմանը միտված ծրագրի մասին, որը մեծապես կնպաստի մարզաձեւի մասսայականացմանը:
Հանդիպմանը ներկա էին Հայաստանի վոլեյբորի ֆեդերացիայի նախագահ Հրաչյա Մուրդյանը եւ ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Կարեն Ասմարյանը:

Генеральный секретарь НОКА, министр спорта и по делам молодежи РА Грачья Ростомян принял президента Европейской конфедерации волейбола Александра Боричича.
Грачья Ростомян сообщил гостю, что волейбол постоянно находится в центре внимания Национального олимпийского комитета Армении. Стороны обсудили вопросы относительно развития волейбола в республике.
"Несмотря на то, что в Армении более развиты спортивные единоборства, однако не меньшей популярностью также пользуются игровые виды спорта. Надеюсь, что благодаря профессиональной работе нового президента Федерации волейбола Армении Грачья Мурадяна, мы достигнем такого уровня, что будет возможно проводить внутренне волейбольное первенство", - сказал генеральный секретарь НОКА.
Александр Боричич проинформировал Грачья Ростомяна о программе ЕКВ по развитию волейбола в общеобразовательных школах, которая должна способствовать большей популяризации волейбола.
На встрече присутствовали президент Федерации волейбола Армении Грачья Мурадян и генеральный секретарь федерации Карен Асмарян.