Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանի խոսքով՝ մարմնամարզիկ Հուռի Գեբեշյանի գրանցած արդյունքը 99 տոկոսով հնարավորություն կտա մասնակցելու Ռիոյի Օլիմպիական խաղերին:
«Հուռին բոլորիս շատ ուրախացրեց, քանի որ բազմամարտում հավաքեց 51, 965 միավոր: Եթե Հուռի Գեբեշյանը, «Թեստ իվենթ»-ի ժամամանակ , որը կայանալու է ապրիլին (Ռիո դե Ժանեյրո), կրկնի այս արդյունքը, ապա մենք կունենանք պատմության մեջ առաջին կին մարմնամարզիկը, ով կներկայացնի Հայաստանը Օլիմպիական խաղերում։ Ինչ վերաբերում է տղաներին և մասնավորապես Արթուրին, ամեն ինչ լավ է, հույս ունենք այսօր էլ ուրախանանք մեր մարզիկների հաջողությամբ»,- ՀԱՕԿ լրատվականի լրագրողի հետ զրույցում ասաց Սերոբյանը:
Հոկտեմբերի 23-ից նոյեմբերի 1-ը Շոտլանդիայի Գլազգո քաղաքում անցկացվում է մարմնամարզության աշխարհի առաջնությունը, որը վարկանիշային է 2016 թվականի Օլիմպիական խաղերի համար: Հայաստանը ներկայացնում են Վահագն Դավթյանը, Հարություն Մերդինյանը, Արթուր Դավթյանը և Հուռի Գեբեշյանը: Հայաստանի հավաքականը Գլազգո է մեկնել հոկտեմբերի 17-ին:

As told the head coach of Armenia's gymnastics team, Hakob Serobyan, Huri Gebeshyan’s registered results give 99% opportunity for the Rio Olympics. “Huri made us very happy getting 51,965 points in multi-event. If Huri Gebeshyan shows the same results in in april (Rio de Janeiro) then she’ll become the first woman athlete to represent Armenia at Olympic Games. As for the guys, particularly, Arthur, everything’s good, we hope today our athletes will achieve new successes’’, said Serobyan to the ANOC reporter.
From October 23 to November 1 the capital city of Glasgow in Scotland is hosting the World Gymnastics Championships which is qualifying for the 2016 Summer Olympics. Armenia is represented there by Vahagn Davtyan, Harutyun Merdinyan, Arthur Davtyan and Huri Gebeshyan. Our team has left for Glasgow on October 17.