Մինսկում ընթացող շախմատի Եվրոպայի տղամարդկանց անհատական առաջնության յոթերորդ տուրից հետո Հայաստանի ներկայացուցիչներից լավագույն արդյունքը միջազգային վարպետ Արման Միքայելյանինն է (5,5 միավոր, 13-րդ տեղ):
Մինչ այդ առաջատարների շարքում գտնվող Հրատ Մելքումյանը պարտություն կրեց եւ 5 միավորով նահանջեց 18-րդ հորիզոնական: Նույնքան միավոր ունեն նաեւ Արման Փաշիկյանը (34-րդ տեղ), Վահե Բաղդասարյանը (43), Սերգեյ Մովսիսյանը (46):
Առաջնության արդյունքներով 22 լավագույն շախմատիստներն Աշխարհի գավաթի մասնակցության իրավունք կստանան:
Մինսկում ընթացող Եվրոպայի առաջնության յոթերորդ տուրին ներկա է եղել ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար, ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանը:

В 7-м туре проходящего в Минске мужского чемпионата Европы по шахматам наилучший результат среди представителей Армении имеет международный мастер Арман Микаелян, набравший 5,5 очков (13-е место).
Находившийся среди лидеров Грант Мелкумян потерпел поражение и теперь с 5 очками занимает 18-е место. Столько же очков имеют Арман Пашикян (34), Ваге Багдасарян (43), Сергей Мовсесян (46).
7-й тур чемпионата Европы в Минске посетил министр спорта и по делам молодежи РА, генеральный секретарь НОКА Грачья Ростомян.