ՀՀ Պն ֆիզիկական պատրաստության եւ սպորտի բաժնի պետի տեղակալ, փոխգնդապետ Արման Դավթյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում մեկնաբանեց հայաստանցի ըմբիշների մասնակցությունը բանակայինների աշխարհի առաջնությունում:
«Կցանկանայի երախտագիտություն հայտնել Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիային, մասնավորապես հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լեւոն Ջուլֆալակյանին եւ երիտասարդների հավաքականի ավագ մարզիչ Արմեն Բաբալարյանին՝ մարզիկների լավ պատրաստվածության համար: Բոլոր տղաները պայքարեցին մինչեւ վերջ՝ ձգտելով հանդես գալ հնարավորինս հաջող:
Բանակն իր հերթին ԲԿՄԱ-ի մարզիկներին մարզվելու եւ մրցաշարերի մասնակցելու հնարավորություն է տալիս: Իսկ այս դեպքում մենք հանդես եկանք մեր թիմով եւ արժանիորեն ներկայացրինք հայրենիքն ու Հայաստանի զինված ուժերը միջազգային ասպարեզում»,- նշեց Արման Դավթյանը:

Заместитель начальника отдела физической подготовки и спорта Министерства обороны РА, подполковник Арман Давтян в беседе с пресс-службой НОКА прокомментировал участие армянских борцов на чемпионате мира среди военнослужащих.
"Хочу выразить благодарность Федерации борьбы Армении, в частности главному тренеру национальной сборной по греко-римской борьбе Левону Джулфалакяну и старшому тренеру молодежной команды Армену Бабаларяну за хорошую подготовку спортсменов. Все ребята боролись до конца, стремясь выступить как можно более успешно.
Армия со своей стороны дает спортсменам ЦСКА возможность тренироваться и участвовать в соревнованиях. А в данном случае мы выступили нашей командой и достойно представили родину и Вооруженные силы Армении на международной арене".