Ըմբշամարտի աշխարհի չեմպիոնները պարգեւատրվեցին
Ըմբշամարտի աշխարհի չեմպիոններ Մաքսիմ Մանուկյանի եւ Արթուր Ալեքսանյանի գոտեմարտերն անմիջապես մրցավայրում դիտելուց հետո մոսկվաբնակ հայ գործարար եւ սպորտի բարեկամ Էդգար Արամյանը որոշեց պարգեւատրել հայ մարզիկներին:
Էդգար Արամյանը, ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար, ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանի հետ մեքենաներ նվիրեց աշխարհի չեմպիոններին.
«Ես շատ հուզված եմ եւ էմոցիաներով լի: Տղաների գոտեմարտերի ընթացքում մարզադահլիճում էի: Այնքան եմ երկրպագել, գոռացել նրանց անունները, որ նույնիսկ ձայնս դեռ չի վերականգնվել: Սպորտի նկատմամբ շատ ուշադիր եմ, հատկապես հայ մարզիկների մրցելույթների: Նրանց ցանկացած հաղթանակ նաեւ իմն է: Հերթական անգամ Հայաստանը փայլուն արդյունքներ ցույց տվեց: Ես հիացած եմ եւ ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել Արթուրին եւ Մաքսիմին:
Վրաստանից երեկ եմ եկել: Այնտեղ խնդրեցին տղաներին փոխանցել հիացմունքի խոսքեր եւ, որ նրանց նմանները ծնվում են հարյուր տարին մեկ անգամ: Կցանկանամ, որ չեմպիոնական այս գեղեցիկ ավանդույթները շարունակվեն, տոնենք նաեւ մյուս հայ մարզիկների հաղթանակները: Ես կլինեմ նրանց կողքին ոչ թե խոսքով, այլ գործով: Ինչպես ասում են՝ թանկ է վերաբերմունքը, ոչ թե նվերը»,- ասաց Էդգար Արամյանը:
ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղարը ողջունեց գործարարի քայլը եւ շնորհակալություն հայտնեց պարգեւների համար՝ առաջին հերթին կարեւորելով Էդգար Արամյանի վերաբերմունքը.
«Ես շատ ուրախացա այս իրադարձության համար, տղաներն իսկապես արժանի են պարգեւատրման: Լավագույն զգացողություններից է՝ գնահատված լինելը: Հաճելի է, որ Էդգար Արամյանի նման մարդիկ են ցանկանում օժանդակել մեր մարզիկներին:
Մեր երկրին անհրաժեշտ են նմանատիպ հաղթանակներ: Այս միջոցով Հայաստանն ավելի ճանաչելի է դառնում, իսկ մենք հպարտորեն ենք քայլում աշխարհով: Մարզաշխարհն այն եզակի ոլորտներից է, որտեղ ամեն ինչը չափելի է: Մեր երկու չեմպիոնները ցնցեցին աշխարհը»,- ասաց Հրաչյա Ռոստոմյանը:
Աշխարհի չեմպիոնները նույնպես շնորհակալություն հայտնեցին գործարարին՝ իրենց եւ սպորտի նկատմամբ ուշադրության համար:

Чемпионы мира по борьбе награждены
После просмотра в Париже поединков чемпионов мира по борьбе Максима Манукяна и Артура Алексаняна, проживающий в Москве армянский предприниматель и друг спорта Эдгар Арамян решил наградить армянских спортсменов.
Эдгар Арамян вместе с генеральным секретарем НОКА, министром спорта и по делам молодежи РА Грачья Ростомяном подарил чемпионам мира автомобили.
"Я очень взволнован и полон эмоций. В ходе поединков ребят я находился в спортзале. Так болел за них, выкрикивал их имена, что мой голос даже до сих пор не восстановился. Я очень внимателен к спорту, особенно к выступлениям армянских спортсменов. Каждая их победа также и моя. В очередной раз Армения показала блестящие результаты. Я восхищен и хочу выразить благодарность Артуру и Максиму.
Вчера приехал из Грузии. Там меня попросили передать ребятам слова восхищения и, что такие, как они, рождаются раз в сто лет. Желаю, чтобы эти красивые чемпионские традиции продолжились, чтобы мы праздновали также победы других армянских спортсменов. Я буду рядом с ними не словами, а делами. Как говорится, дорогое отношение, а не подарок", - сказал Эдгар Арамян.
Генеральный секретарь НОКА приветствовал шаг бизнесмена и выразил благодарность за подарки, в первую очередь, подчеркнув отношение Эдгара Арамяна.
"Я обрадовался этому событию, ребята действительно достойны этого награждения. Одно из лучших ощущений, когда тебя ценят. Приятно, что такие люди как Эдгар Арамян хотят помогать нашим спортсменам.
Нашей стране необходимы такие победы. Таким способом Армения становится более узнаваемой, а мы гордо шагаем по миру. Спортивный мир – это одна из редких сфер, где все измеряемо. Два наших чемпиона потрясли мир", - сказал Грачья Ростомян.