Մեկնարկեց «Հայաստանի հրաձգության ֆեդերացիայի նախագահի գավաթ»-ը
Երևանի հրաձգության մանկապատանեկան մարզադպրոցում մեկնարկեց «Հայաստանի հրաձգության ֆեդերացիայի նախագահի գավաթ» մրցաշարը, որից հետո կձևավորվի Հայաստանի 2016 թվականի հավաքականը:
«Առաջին անգամն է, որ այս մրցաշարում, առհասարակ հրաձգության մրցաշարում բանակը թիմով է ներկայացել: ԲԿՄԱ-ն ներկայացել է 7 մարզիկով: Լիահույս եմ, որ բանակայինները շատ բարձր արդյունքներ կունենան և առաջին տեղերը հենց նրանք կզբաղեցնեն: Իսկ ինչ վերաբերվում է Ռիոյի Օլիմպիական խաղերին, ապա մենք նախատեսում ենք մոտ երեք վարկանիշ: Ես չեմ ցանկանա հիմա անուններ տալ, հաջորդ տարի արդեն փետրվար ամսին մենք կունենանք մեր առաջին վարկանիշը»,-ասաց Հայաստանի հրաձգության հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանը:
«Նախագահի գավաթ» մրացաշարին մասնակցում են 65 հրաձիգ՝ Յուրի և Զինաիդա Սիմոնյանների անվան հրաձգության, Երևանի հրաձգության մանկապատանեկան, Հրաձգության հանրապետական, Գյումրու քաղաքապետարանի հրաձգության մարզադպրոցներից, Վանաձորից և ԲԿՄԱ-ից:

В детско-юношеской спортшколе по стрельбе стартовал турнир «Кубка президента федерации стрельбы Армении», после которого определится состав сборной Армении 2016 года.
«Впервые в турнире по стрельбе будет участвовать команда армии. ЦСКА состоит из 7-и спортсменов. Убежден, что армейцы покажут очень высокие результаты, и именно они займут первые места. Что касается Олимпийских игр в Рио, мы планируем примерно 3 рейтинга. Я не хочу сейчас называть имен, но уже в феврале будущего года у нас будет первый рейтинг»,-отметил главный тренер сборной Армении по стрельбе Сейран Никогосян.
В турнире «Кубка президента» участвуют 65 стрелков из спортшколы по стрельбе имени Юрия и Зинаиды Симонянов, ереванской детско-юношеской спортшколы по стрельбе, Республиканской спортшколы по стрельбе, спортшколы по стрельбе мэрии Гюмри, а также из Ванадзора и ЦСКА.