«Մրցակիցը մեծ փորձ ուներ եւ 40 րոպե խաղաց նույն տեմպով։ Մենք կարողացանք դա անել միայն 30 րոպե, սակայն այդքանը բավարար չէր հաղթելու համար։ Չորրորդ քառորդում մենք մեր մակարդակի վրա չէինք»։
Բոսնիա եւ Հերցեգովինայից կրած պարտությունից հետո այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց բասկետբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Նիկշա Բավցեւիչը։ Մարզիչն ամփոփեց խաղի արդյունքները.
«Առաջին հերթին ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել երկրպագուներին՝ ֆանտաստիկ աջակցության համար։ Շատ հաճելի է խաղալ նման մթնոլորտում։ Ափսոս, իմ տղաները պատրաստ չէին որսալ այդ հաճույքը։ Մենք տուգանայինից ներս լավ չպաշտպանվեցինք եւ շատ անհատական սխալներ թույլ տվեցիք։ Նաեւ բազմաթիվ հնարավորություններ բաց թողեցինք տուգանայինից դուրս։ Կարող ենք միայն շնորհավորել Բոսնիա եւ Հերցեգովինային։ Կարծում եմ՝ բոլորս տխուր ենք հիմա, քանի որ չկարողացանք կատարել վերջին քայլը։ Մյուս կողմից մենք կարողացանք վերափոխել բասկետբոլը Հայաստանում։ Ցույց տվեցինք, որ այս թիմն ապագա ունի։ Ցավոք, իմ տղաները միջազգային փորձ չունեին։ Նրանցից շատերն իրենց կարիերայի ամենամեծ խաղերն անցկացրին։ Նրանք չկարողացան լիովին արդարացնել մեր ակնկալիքները։ Մեր մի քանի խաղացողներ վնասվածքներ ունեին եւ ֆիզիկապես լավ վիճակում չէին։ Ի տարբերություն մեզ՝ բոսնիացիներն ունեին պահեստայինների մեծ նստարան։ Բայց եկեք պատրվակներ չփնտրենք։ Մենք պարտվեցինք, քանի որ չկարողացանք օգտագործել շատ հնարավորություններ»,- նշեց Բավցեւիչը։
Հայաստանի հավաքականը՝ Բոնիա եւ Հերցեգովինայի հետ տնային խաղով (66։83) ավատրեց մրցելույթներն աշխարհի առաջնությունում։ Մեր թիմն A խմբում զբաղեցրեց 3-րդ տեղը եւ դուրս մնաց հետագա պայքարից։

"Соперник обладал большим опытом и отыграл 40 минут в одинаковом темпе. Мы смогли сделать это только 30 минут, однако этого было недостаточно для победы. В четвертой четверти мы были не на нашем уровне".
После поражения от Боснии и Герцеговины об этом в беседе с журналистами сказал главный тренер национальной сборной Армении по баскетболу Никша Бавцевич. Наставник подвел итоги игры:
"В первую очередь хочу поблагодарить болельщиков за фантастическую поддержку. Очень приятно играть в такой атмосфере. Жаль, что мои ребята не были готовы "поймать" это наслаждение. Мы плохо защищались внутри штрафной и допустили много индивидуальных ошибок. Могу лишь поздравить сборную Боснии и Герцеговины. Думаю, все мы огорчены сейчас, поскольку не смогли сделать последний шаг. С другой стороны мы смогли преобразовать баскетбол в Армении. Показали, что эта команда имеет будущее. К сожалению, мои ребята не имели международного опыта. Многие из них провели самые серьезные матчи в своей карьере. Они не сумели полностью оправдать наши ожидания. Несколько наших игроков были травмированы и находились не в лучшей физической форме. В отличие от нас боснийцы обладали длинной скамейкой запасных. Но давайте не искать отговорок. Мы проиграли, потому что не смогли использовать много возможностей", - отметил Бавцевич.
Сборная Армении домашней игрой с Боснией и Герцеговиной (66:83) завершила выступление на чемпионате мира. Наша команда заняла 3-е место в группе "А" и выбыла из дальнейшей борьбы.