Բասկետբոլի ԱԱ-2019-ի ընտրական փուլի Սլովակիա-Հայաստան (78:92) խաղից հետո մեր ընտրանու առաջատար խաղացողներից Արկադի Մկրտիչյանը ՀԲՖ մամուլի ծառայության հետ խոսել է հաղթական խաղի մասին.
«Մենք ժամանել էինք հաղթանակի նպատակով։ Բոսնիա եւ Հերցեգովինայից կրած պարտությունից հետո մարզիչը մեզ շատ լավ էր տրամադրել խաղին։ Մենք հիանալի աշխատանք կատարեցինք պաշտպանությունում եւ դա տվեց իր արդյունքը։
Առաջին քառորդն ավելի բարդ ստացվեց, քան մյուսները: Կարեւորն այն է, որ հաղթանակ տոնեցինք եւ ավելի մոտեցանք մեր նպատակին»,- ասել է Արկադի Մկրտիչյանը։

После матча отборочного этапа чемпионата мира 2019 года по баскетболу Словакия - Армения (78:92) один из ведущих игроков нашей сборной Аркадий Мкртичян побеседовал с пресс-службой Федерации баскетбола Армении о победной игре.
"Мы приехали с целью победить. После поражения от Боснии и Герцеговины тренер очень хорошо настроил нас на игру. Мы отлично отработали в защите и это дало свой результат.
Первая четверть получилась более сложной, чем другие. Главное, что мы отпраздновали победу и еще больше приблизились к нашей цели", - сказал Аркадий Мкртичян.