Հուլիսի 6-9-ը Երեւանում կայացել է լողափնյա վոլեյբոլի Հայաստանի տղամարդկանց և կանանց առաջնությունը:
Տղամարդկանց չեմպիոն է դարձել Արման Միսկարյան և Ռազմիկ Հակոբյան զույգը (ՀՀ պատանեկան հավաքական Մ 18): Երկրորդ եւ երրորդ մրցանակակիներ դարձել են համապատասխանաբար Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը եւ Աջափնյակի թիմը:
Կանանց պայքարում Հայաստանի չեմպիոնի կոչումը նվաճել է ԽՄՕՄՄ-ը (Վերոնիկա Կոշկարյան, Էդիտա Ղեւոնդյան): Երկրորդ տեղը զբաղեցրել է ԵՊԼՀ-ի թիմը, երրորդը` «Նժդեհը» :
Հայաստանի առաջնությանը մասնակցել է տղամարդկանց 12 եւ կանանց 8 թիմ:
«Ունենք մասնակիցներ Արթիկից, Գյումրիից, Երեւանից: Բայց, հիմնական մասը մայրաքաղաքից են: Մրցակցությունն ավելի սուր էր կանանց առաջնությունում: Այստեղ թիմեր կան, որ մեզ զարմացրին»,- ասաց Հայաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Կարեն Ասմարյանը:

С 6 по 9 июля в Ереване прошел мужской и женский чемпионат Армении по пляжному волейболу.
У мужчин победителями стала пара Арман Мискарян и Размик Акопян (юношеская сборная Армении до 18 лет). Второе и третье места заняли, соответственно, молодежная сборная Армении и команда "Ачапняк".
В женском турнире чемпионский титул завоевал дуэт Вероника Кошкарян/Эдита Гевондян (ОДЮСШ). Второе и третье места заняли команды ЕГУ и "Нжде".
В первенстве Армении приняли участие 12 мужских и 8 женских команд.
"У нас есть участники из Артика, Гюмри, Еревана. Основная часть игроков из Еревана. Соперничество более острое в женском чемпионате. Здесь есть команды, которые нас удивили", - сказал генеральный секретарь Федерации волейбола Армении Карен Асмарян.