Ըմբշամարտի ազատ ոճի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականն Օլիմպավանում պատրաստվում է հունիսի 27-ից հուլիսի 2-ը Գերմանիայի Դորտմունդ քաղաքում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը: ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում հավաքականի ավագ մարզիչ Ավետիք Վարդանյանը նշեց, որ աշխարհամասի առաջնությունում 8 քաշային կարգերում հանդես են գալու Հայաստանի առաջին համարները.
«Նախապատրաստական փուլը շատ լավ ենք անցել: Մեր ըմբիշները լիովին պատրաստ են առաջնությանը: Լավ արդյունքներ ենք սպասում, բայց սպորտում կանխագուշակումներ անելը սխալ է»,- ասաց Ավետիք Վարդանյանը:
Եվրոպայի առաջնությանը կմասնակցեն` Կարեն Զուրաբյանը (50 կգ քաշային կարգ), Արսեն Հարությունյանը (55 կգ), Վարդգես Կարապետյանը (60 կգ), Գեւորգ Մխեյանը (66 կգ), Արման Ավագյանը (74 կգ), Հովհաննես Մխիթարյանը (84 կգ), Սարգիս Հովսեփյանը (96 կգ), Հովհաննես Մաղաքյանը (120 կգ):

Молодежная сборная Армении по вольной борьбе в Олимпаване готовится к чемпионату Европы, который пройдет в немецком Дортмунде с 27 июня по 2 июля. В беседе с пресс-службой НОКА старший тренер Аветик Варданян отметил, что в первенстве континента в 8 весовых категориях выступят первые номера сборной.
"Подготовительный этап мы провели очень хорошо. Наши борцы полностью готовы к чемпионату. Ожидаем хороших результатов, но прогнозы в спорте делать неправильно", - сказал Аветик Варданян.
В первенстве Европы примут участие Карен Зурабян (50 кг), Арсен Арутюнян (55 кг), Вардкес Карапетян (60 кг), Геворг Мхеян (66 кг), Арман Авакян (74 кг), Оганес Мхитарян (84 кг), Саркис Овсепян (96 кг), Оганес Магакян (120 кг).