Մինսկում հունիսի 21-30-ը կայանալիք երկրորդ Եվրոպական մարզական խաղերի 100 օրվա հետհաշվարկը տրված է։
Մինսկ-2019-ի ղեկավարներից Գեորգի Կատուլինն այդ կապակցությամբ հանդիպել է լրագրողների հետ եւ պատմել է, որ եվրոպական ու միջազգային ֆեդերացիաների ներկայացուցիչները բարձր են գնահատել Բելառուսի մայրաքաղաքի մարզական կենտրոնների պատրաստությունը Խաղերին: Միջոցառման ընթացքում ցուցադրվել է տեսահոլովակ՝ նվիրված Եվրոպական խաղերի նախապատրաստության հիմնական փուլերին:
Եվրոպական խաղերում հանդես են գալու 4000-ից ավելի մարզիկներ՝ 21 մարզաձեւերում: Հայաստանն արդեն ուղեգրեր է ապահովել սամբոյում, հեծանվասպորտում, բռնցքամարտում, հրաձգությունում եւ թիավարությունում:

100 дней: Дан старт обратному отсчету времени до Европейских игр
Дан старт обратному отсчету времени до Европейских игр , которые состоятся в Минске с 21-го по 30-е июня. До начала Игр осталось 100 дней.
Об этом один из руководителей Минск-2019 Георгий Катулин заявил на встрече с журналистами и рассказал, что представители европейских и международных федераций высоко оценили готовность к Играм спортивных центров столицы Беларуси . Во время мероприятия был показан видеоролик , посвященный основным этапам подготовки к Европейским играм.
На Европейских играх выступят более 4000 спортсменов в 21 виде спорта. Армения уже обеспечила себе путевки в самбо, велоспорте, боксе, стрельбе и гребле.