Հայ ջրացատկորդներ Ազատ եւ Վլադիմիր Հարությունյանները մասնակցում են Ուկրաինայի Գավաթի բաց առաջնությանը։ Հարությունյան եղբայրները սինքրոն ցատկում զբաղեցրել են 3-րդ հորիզոնականը։
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հրաչյա Չանդիրյանը նշեց, որ եղբայրները երկրորդ տեղի համար պայքարում զիջել են չնչին` 0.40 միավորով.
«Դժգոհ եմ տղաներից, քանի որ նրանք կարող էին զբաղեցնել երկրորդ հորիզոնականը։ Դա էր նրանց իրական տեղը։ Սակայն հաշվի առնելով, որ Ազատն ու Վլադիմիրը երկար ժամանակ չեն մարզվել՝ գնահատում եմ բավարար»,- ասաց Չանդիրյանը։
Ապրիլի 30-ին Հարությունյան եղբայրները կմրցեն անհատական աշտարակացատկ ձեւում։ Սակայն գլխավոր մարզիչը հայտնեց, որ Ազատի մասնակցությունը հարցականի տակ է՝ ուսի վնասվածի պատճառով։

Армянские прыгуны в воду Азат и Владимир Арутюняны участвуют в открытом первенстве Кубка Украины. Братья Арутюняны в синхронных прыжках в воду заняли третье место.
В беседе с пресс-службой НОКА главный тренер сборной Грачья Чандирян отметил, что братья в борьбе за второе место уступили всего 0.40 очка.
"Я недоволен ребятами поскольку они могли занять второе место. Это было бы их реальным местом. Однако, учитывая, что Азат и Владимир долгое время не тренировались, оцениваю выступление удовлетворительно", - сказал Чандирян.
30 апреля братья Арутюняны выступят в индивидуальных прыжках с вышки. Однако главный тренер заявил, что участие Азата под вопросом, из-за травмы плеча.