Հայաստանի հեծանվորդները նոր մրցաշրջանը սկսեցին խճուղային հեծանվասպորտի առաջնությունով: Երեկ` վերջին օրը, խմբային մրցավազքում մրցեցին պատանիները: Նրանք հաղթահարեցին 65 կմ տարածություն: Հաղթող դարձավ Ամու Ասուբովը, երկրորդը Հովհաննես Երանոսյան էր, երրորդը` Հենրիկ Երանոսյանը:
«Մրցաշրջանը հաջող մեկնարկեցինք: Արդյունքները սպասելի էին: Ճիշտ ընթացքով շարժվում ենք առաջ:
Պայմանավորվածություն ունենք Վրաստանի հեծանվասպորտի ֆեդերացիայի հետ: Ապրիլի 16-ին Էդգար Ստեփանյանը կմեկնի Վրաստան, այնտեղից էլ Թուրքիա` մասնակցելու միջազգային մրցաշարի: Ստեփանյանն առաջիկայում եւս երկու մրցաշարում հանդես կգա. կրկին՝ Թուրքիայում, ապա՝ Ռուսաստանում:
Մեծահասակների եւ երիտասարդների հետ պատրաստվելու ենք Եվրոպայի առաջնությանը»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Գյոզալյանը:

Армянские велосипедисты начали сезон чемпионатом по шоссейному велоспорту. Вчера, в заключительный день первенства, в групповой гонке соревновались юноши. Они преодолели расстояние в 65 км. Победителем стал Аму Асубов, вторым - Оганес Ераносян, третьим - Генрих Ераносян.
"Мы удачно стартовали в сезоне. Результаты ожидаемые. Движемся вперед в правильном направлении.
У нас есть договоренность с Федерацией велоспорта Грузии. 16 апреля Эдгар Степанян отправится в Грузию, оттуда - в Турцию, где примет участие в международном соревновании. Степанян в будущем выступит еще в двух велогонках: вновь в Турции и России.
Вместе со взрослыми и юниорами готовимся к чемпионату Европы", - сказал в беседе с пресс-службой НОК РА главный тренер сборной Армении Армен Гезалян.