Քաթարի մայրաքաղաք Դոհայում ընթացող բռնցքամարտի աշխարհի առաջնությունում այսօր՝ հոկտեմբերի 7-ին, ռինգ դուրս եկավ 52 կգ քաշային Կորյուն Սողոմոնյանը: Հայաստանը ներկայացնող բռնցքամարտիկը 3:0 հաշվով վստահ հաղթանակ տարավ Պապուա Նոր Գվինեան ներկայացնող Կիամա Չարլզի նկատմամաբ և դուրս եկավ հաջորդ փուլ:
1/8-րդ եզրափակիչ փուլում Սողոմոնյանի մրցակիցը ալժիրցի Մուհամեդ Ֆլիսին է: Մենամարտը տեղի կունենա հոկտեմբերի 9-ին:
Նախօրեին 64 կգ քաշային Հովհաննես Բաչկովը 3 ռաունդներում էլ առավելության հասավ կորեացի Լիմ Հյունչուլի նկատմամբ և դուրս եկավ հաջորդ փուլ: 56 կգ քաշային Արամ Ավագյանը 3 ռաունդներում էլ պարտվեց Բաքվի Եվրոպական խաղերի փոխչեմպիչոն, Բելառուսիան ներկայացնող Ասանաու Դմիտրիին: 1/8 եզրափակիչ փուլում Բաչկովը կմրցի Թուրքմենստանը ներկայացնող Ազիզ Բեբիտովի հետ: Մենամարտը տեղի կունենա հոկտեմբերի 8-ին:

Today, on October 7 Koryun Soghomonyan (52kg) has competed at World Boxing Championship being held in Doha, Qatar. Our athlete has succeed in all three rounds against Charles Kiama from Papua New Guinea and passed to the next stage. In 1/8 finals his opponent will be Mohamed Flisi. The meeting is on October 9.
On the eve Hovhannes Bachkov (64kg) beated Lim Hyunchul (Korea) in all three rounds. Aram Avagyan (56kg) lost to European Champion of Baku Games Dmitri Asanau. In 1/8 finals Hovhannes will compete with Aziz Bebitov (Turkmenistan). The fight will take place on October 8.