Մարտի 2-ին Ալբերտ Ազարյանի անվան մարմնամարզության օլիմպիական հերթափոխի մանկապատանեկան մարզադպրոցում կայացավ սպորտային մարմնամարզության Հայաստանի առաջնության բացումը:
Տղամարդկանց առաջնությանը մասնակցում են 25 մարմնամարզիկներ Երևանից և Գյումրիից, այդ թվում Հայաստանի հավաքականի անդամները:
Այսօր որոշվեցին բազմամարտի հաղթողները եւ առանձին գործիքների վրա եզրափակչի մասնակիցները (6-ական մարզիկ յուրաքանչյուր մրցաձեւից): Մեծ առավելությամբ բազմամարտի չեմպիոն դարձավ Արթուր Դավթյանը (84.1), երկրորդ տեղը զբաղեցրեց Վիգեն Խաչատրյանը (77.5), երրորդը` Արմեն Պետրոսյանը` 76.3:
Եզրափակիչները կկայանան մարտի 4-ին:
Կանանց առաջնությանը մասնակցելու են 16 մարզիկներ Երեւանից, Գյումրիից և Էջմիածնից:
Մրցումները կկայանան մարտի 3-4-ը Հրանտ Շահինյանի անվան մարմնամարզության մանկապատանեկան մարզադպրոցում:

2 марта в Ереванской детско-юношеской спортивной школе гимнастики им. Альберта Азаряна состоялось открытие чемпионата Армении по спортивной гимнастике.
В мужском первенстве выступают 25 гимнастов из Еревана и Гюмри, в том числе члены сборной Армении. Сегодня у мужчин определились победители в многоборье и финалисты на отдельных снарядах (по 6 спортсменов в каждом виде программы).
Чемпионом в многоборье с большим преимуществом стал Артур Давтян (84.1). На втором месте – Виген Хачатрян (77.5), на третьем – Армен Петросян (76.3).
Финальные соревнования пройдут 4 марта.
В женском чемпионате участвуют 16 спортсменок из Еревана, Гюмри и Эчмиадзина. Соревнования пройдут в спортшколе гимнастики им. Гранта Шагиняна 3-4 марта.