«Գրանդ սպորտի» թիմը` բասկետբոլի Մ16 տարեկանների Երեւանի առաջնության չեմպիոն
Ավարտվեց բասկետբոլի 2001-2002 թթ. ծնված պատանիների Երեւանի առաջնությունը: Մրցաշարի չեմպիոն դարձավ «Գրանդ սպորտի» թիմը, երկրորդ տեղը զբաղեցրեց Արաբկիրի N1 մարզադպրոցը, երրորդը` Արաբկիրի խաղերի մանկապատանեկան մարզադպրոցը:
Առաջնությանը մասնակցեց 8 թիմ: Առաջին երեք հորիզոնականները գրաված թիմերը, ինչպես նաեւ 4-րդ տեղը զբաղեցրած` Աջափնյակի վարչական շրջանի թիմը, իրավունք ստացան մասնակցելու Հայաստանի առաջնությանը:
Մ16 տարեկանների հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արեգ Վաթյանի խոսքով այսօրվա արդյունքները գոհացուցիչ չեն.
«Միայն առաջին երեք տեղերը գրաված թիմերի մեջ էր հավասար պայքար ընթանում: Սրանք մարզադպրոցների ավարտական տարիքի թիմերն են, եւ այս առաջնությունը կարծես ավարտական քննություն լինի նրանց համար: Սակայն, մրցաշարի արդյունքները բավարար չեն: Միջազգային խաղերի փորձ միայն «Գրանդ սպորտի» թիմն ունի, մնացածի մոտ այդ փորձը բացակայում է»,- նշեց մարզիչը:

Завершился чемпионат Еревана по баскетболу среди юношей 2001-2002 гг. рождения. Чемпионом стал "Гранд спорт", второе место заняла команда спортшколы Арабкира №1, третье – команда детско-юношеской спортшколы игровых видов спорта Арабкира.
В первенстве участвовали 8 команд. Первые три команды, а также занявшая четвертое место команда административного района Ачапняк, получили право участия в чемпионате Армении.
По словам главного тренера сборной до 16 лет Арега Ватяна, сегодняшние результаты неудовлетворительны.
"Равная борьба проходила только между тремя первыми командами. Это команды спортшкол выпускного возраста, и это первенство для них словно выпускной экзамен. Однако результаты турнира неудовлетворительны. Опыт международных игр имеет только "Гранд спорт", у остальных такой опыт отсутствует", - отметил тренер.