«Ճանապարհ դեպի Ռիո».Աթլետ Դիանա Խուբեսերյան
Մեր նախագծի հաջորդ հերոսը աթլետ Դիանա Խուբեսերյանն է (200 մետր վազք): Նա ծնվել է Երևանում 1994 թվականին: Աթլետիկայով սկսել է զբաղվել 12 տարեկանից: Դիանան Հայաստանի առաջնության ռեկորդակիր է և մասնակցել է Սինգապուրի պատանեկան Օլիմպիական խաղերին:
Խուբեսերյանը երկրորդ մասնագիտություն ունի՝ մարզական լրագրող է: Սովորել է Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտում: Դիանան Օլիմպիական խաղերին մասնակցելը նախ և առաջ մեծ պատիվ է համարում:
-Միանշանակ: Իմ հաջողության քարերից՝ ռոդոնետե և լուսնի քարից պատրաստված վզնոց, որը նվիրել է հայրիկիս ընկերը:

«Дорога к Рио». Легкоатлетка Диана Хубесерян
Следующая героиня нашего проекта - легкоатлетка Диана Хубесерян (бег на 200 м). Она родилась в 1994-м году в Ереване. Легкой атлетикой начала заниматься с 12-и лет. Диана является рекордсменкой чемпионата Армении и принимала участие в юношеских Олимпийских играх в Сингапуре.
Хубесерян имеет вторую профессию спортивной журналистки. Она окончила Армянский государственный институт физической культуры. Участие в Олимпийских играх Диана считает, в первую очередь, честью.
-Однозначно, подаренное другом моего отца ожерелье из камней, приносящих мне удачу, родонита и лунного камня.
-Никого не хотела бы видеть рядом. А в числе зрителей - нашу олимпийскую команду, чтобы воодушевляли меня.