«Ճանապարհ դեպի Ռիո».Աթլետ Դիանա Խուբեսերյան
Մեր նախագծի հաջորդ հերոսը աթլետ Դիանա Խուբեսերյանն է (200 մետր վազք): Նա ծնվել է Երևանում 1994 թվականին: Աթլետիկայով սկսել է զբաղվել 12 տարեկանից: Դիանան Հայաստանի առաջնության ռեկորդակիր է և մասնակցել է Սինգապուրի պատանեկան Օլիմպիական խաղերին:
Խուբեսերյանը երկրորդ մասնագիտություն ունի՝ մարզական լրագրող է: Սովորել է Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտում: Դիանան Օլիմպիական խաղերին մասնակցելը նախ և առաջ մեծ պատիվ է համարում:
-Միանշանակ: Իմ հաջողության քարերից՝ ռոդոնետե և լուսնի քարից պատրաստված վզնոց, որը նվիրել է հայրիկիս ընկերը:

Athlete Diana Khubeseryan: “Road to Rio”
The next hero of our project is athlete Diana Khubeseryan (200m race). She was born in Yerevan in 1994. She began practicing athletics at the age of 12. Diana is an Armenian Championship record holder. She has taken part in the Singapore Youth Olympic Games.
Khubesyan has a second profession, she is a sports journalist. She studied at the Armenian State Institute of Physical Culture. For Diana the participation in the Olympics is a great honor.
- My necklace of rhodonite and moonstone which are my lucky stones and were given to me by father’s friend.