Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի և «Առավոտ» օրաթերթի կազմակերպած 3-րդ մարզախաղերի շրջանակներում ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների միջև կայացավ սեղանի թենիսի մրցաշար:
Մրցաշարին մասնակցեցին 16 լրատվամիջոցների 35 լրագրողներ: «Այս մրցաշարի համար մենք նշանաբան ենք որոշել. «Հայկական լրատվամիջոցները` հայ օլիմպիականներին»: Այդ կերպ մենք ցանկանում ենք մեր զորակցությունը հայտնել Օլիմպիական խաղերի հայ մասնակիցներիին: Մոտ օրերս հանդես կգանք ուղերձով»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց «Առավոտ» օրաթերթի մարզական լրագրող, մրցաշարի կազմակերպիչ Աշոտ Հակոբյանը:
Սեղանի թենիսի տղամարդկանց պայքարում հաղթեց Լևոն Բարթիկյանը («Արմենիա հեռուստաընկերություն»), երկրորդ տեղում Սամվել Ջինանյանն է («Երկիր Մեդիա»), իսկ եռյակը եզրափակեց Արման Դավթյանը («Արմենիա հեռուստաընկերություն»):
Կանանց պայքարում լավագույն արդյունք գրանցեց Մարինե Կարապետյանը (Էկոնոմիկայի նախարարության մամուլի քարտուղար), երկրորդ և երրորդ տեղերը համապատասխանաբար զբաղեցրեցին Սոնա Հակոբյանը (ազատ լրագրող) և Լիլիթ Գալստյանը («Երկիր Մեդիա» հեռուստատեսություն ):
Կազմակերպիչներն այս անգամ պարգևատրեցին նաև 4-րդ տեղ զբաղեցրած մասնակիցներին` Էդուարդ Քալանթարյանին («Արմենիա հեռուստաընկերություն») և Անահիտ Գիրգորյանին («Առավոտ» օրաթերթ):
Հաղթողներն ստացան դրամական պարգևներ: Մարզախաղերում ընդգրկված է 4 մարզաձև` բոուլինգ, սեղանի թենիս, հրաձգություն, դարց:

В рамках 3-х спортивных игр, организованных Национальным олимпийским комитетом Армении и газетой «Аравот», состоялся турнир по настольному теннису среди представителей СМИ.
В турнире приняли участие 35 журналистов из 16-и СМИ. Мы решили провести этот турнир под девизом «Армянские СМИ – олимпийцам Армении». Таким образом мы хотим выразить свою поддержку армянским участникам Олимпийских игр. В ближайшие дни мы выступим с напутствием»,-отметил спортивный журналист газеты «Аравот», организатор турнира Ашот Акопян в беседе с пресс-службой НОК Армении.
В соревнованиях по настольному теннису среди мужчин победителем стал Левон Бартикян (Армения ТВ), на втором месте – Самвел Джинанян (Еркир Медиа ТВ), тройку замкнул Арман Давтян (Армения ТВ).
В соревнованиях среди женщин лучший результат показала Марине Карапетян (пресс-секретарь Министерства экономики), второе и третье места заняли Сона Акопян (свободный журналист) и Лилит Галстян (Еркир Медиа ТВ), соответственно.
На этот раз орзанизаторы наградили также спортсменов, занявших 4-е места, Эдуарда Калантаряна (Армения ТВ) и Анаит Григорян (газета «Аравот»).
Победители получили денежные премии. В спортивные игры включены 4 вида спорта: боулинг, настольный теннис, стрельба и дартс.