Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի և «Առավոտ» օրաթերթի կազմակերպած 3-րդ մարզախաղերի շրջանակներում ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների միջև կայացավ սեղանի թենիսի մրցաշար:
Մրցաշարին մասնակցեցին 16 լրատվամիջոցների 35 լրագրողներ: «Այս մրցաշարի համար մենք նշանաբան ենք որոշել. «Հայկական լրատվամիջոցները` հայ օլիմպիականներին»: Այդ կերպ մենք ցանկանում ենք մեր զորակցությունը հայտնել Օլիմպիական խաղերի հայ մասնակիցներիին: Մոտ օրերս հանդես կգանք ուղերձով»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց «Առավոտ» օրաթերթի մարզական լրագրող, մրցաշարի կազմակերպիչ Աշոտ Հակոբյանը:
Սեղանի թենիսի տղամարդկանց պայքարում հաղթեց Լևոն Բարթիկյանը («Արմենիա հեռուստաընկերություն»), երկրորդ տեղում Սամվել Ջինանյանն է («Երկիր Մեդիա»), իսկ եռյակը եզրափակեց Արման Դավթյանը («Արմենիա հեռուստաընկերություն»):
Կանանց պայքարում լավագույն արդյունք գրանցեց Մարինե Կարապետյանը (Էկոնոմիկայի նախարարության մամուլի քարտուղար), երկրորդ և երրորդ տեղերը համապատասխանաբար զբաղեցրեցին Սոնա Հակոբյանը (ազատ լրագրող) և Լիլիթ Գալստյանը («Երկիր Մեդիա» հեռուստատեսություն ):
Կազմակերպիչներն այս անգամ պարգևատրեցին նաև 4-րդ տեղ զբաղեցրած մասնակիցներին` Էդուարդ Քալանթարյանին («Արմենիա հեռուստաընկերություն») և Անահիտ Գիրգորյանին («Առավոտ» օրաթերթ):
Հաղթողներն ստացան դրամական պարգևներ: Մարզախաղերում ընդգրկված է 4 մարզաձև` բոուլինգ, սեղանի թենիս, հրաձգություն, դարց:

The National Olympic Committee of Armenia and “Aravot” daily organized the third Games, a table tennis tournament among the media representatives.
The tournament was attended by 35 journalists of 16 media outlets. “We have chosen a motto for this tournament, “From the Armenian media to the Armenian Olympians.” This way we want to express our support to the Armenian participants of the Olympic Games. We will make a statement in the coming days,” Ashot Hakobyan, the “Aravot” daily journalist and the organizer of the tournament, said to the ANOC press service.
The winner of the men’s competition was declared Levon Bartikyan (Armenia TV), Samvel Jinanyan (Yerkir media) placed second and Arman Davtyan (Armenia TV) – third.
Among women the best result was registered by Marine Karapetyan (press secretary of the Ministry of Economy), the second and the third places were taken by Sona Hakobyan (freelance journalist) and Lilit Galstyan (“Yerkir media” TV), respectively.
This time the organizers also rewarded the winners of the 4th places, Eduard Kalantaryan (Armenia TV) and Anahit Grigoryan (“Aravot” daily).
The winners received monetary awards. The Games include four sports; bowling, table tennis, shooting and darts.