Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը Դաղստանի Խասավյուրտ քաղաքում մասնակցել է միջազգային մրցաշարի:
55 կգ քաշային Մխիթար Գրիգորյանը դարձել է ոսկե մեդալակիր, իսկ Հայկ Բադալյանը (50 կգ), Արման Անտոնյանը (55 կգ), Տիգրան Մնացականյանը (74 կգ), Սարգիս Հովսեփյանը, Հովհաննես Մխիթարյանը (84 կգ) և Հովհաննես Մաղաքյանը (96 կգ) դարձել են մրցաշարի բրոնզե մեդալակիրներ:
Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ավետիք Վարդանյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց, որ տղաներից և՛ գոհ է և՛ դժգոհ:
«Այստեղ իրոք մրցակցությունը մեծ էր: Դժգոհություններ և թերություններ կան, բայց նաև կան մարզիկներ, որոնցից գոհ եմ: Օրինակ` Գևորգ Մխեյանը, ով Հայաստանի առաջնությունում երրորդ տեղ էր զբաղեցրել, այստեղ 4 հաղթանակ տարավ և 2 պարտություն: 66 կգ քաշային կարգում 44 ըմբիշներ կային: Գևորգն իրեն լավ դրսևորեց: Ինչ վերաբերում է ծրագրերին՝ մայիսի 21-ից ուսումնամարզական հավաքի կմեկնենք Ծաղկաձոր»,-նշեց Վարդանյանը:

Молодежная сборная Армении по вольной борьбе приняла участие в международном турнире в казахстанском городе Хасавюрт.
Мхитар Григорян (55 кг) стал золотым медалистом, а Айк Бадалян (50 кг), Арман Антонян (55 кг), Тигран Мнацаканян (74 кг), Саркис Овсепян, Оганес Мхитарян (оба – 84 кг) и Оганес Магакян (96 кг) стали бронзовыми медалистами турнира.
Главный тренер молодежной сборной Армении по вольной борьбе Аветик Варданян в беседе с пресс-службой НОК Армении отметил, что как доволен, так и недоволен выступлениями ребят.
«Здесь, действительно, было сильное соперничество. Есть недовольство и недостатки, но есть также спортсмены, которыми я доволен. Например, Геворг Мхеян, который занял 3-е место на чемпионате Армении, здесь он одержал 4 победы и 2 поражения. В весовой категории 66 кг было 44 борца. Геворг хорошо проявил себя. Что касается дальнейших планов, то мы с 21-го мая отправимся на учебно-тренировочный сбор в Цахкадзор»,-отметил Варданян.