Բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականը պատվիրակության ղեկավար Դերենիկ Գաբրիելյանի և ավագ մարզիչ Կարեն Աղամալյանի գլխավորությամբ մեկնեց Թուքիայի Սամսուն քաղաք, որտեղ ապրիլի 7-18-ը կկայանա Օլիմպիական խաղերի վարկանիշային մրցաշարը:
Մարզիկները բարձր և մարտական տրամադրություն ունեին:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանը նշեց, որ մարզիկները գիտակցում են ուր են գնում և ինչի համար:
«Վեջին երկու ուսումնամարզական հավաքների ժամանակ ահռելի մեծ աշխատանք է տարվել: Ես տղաների աչքերում տեսնում եմ, որ նրանք շատ լավ գիտակցում են, թե ուր են գնում և ինչի համար պետք է կռվեն: Ինչ վերաբերում է Անուշ Գրիգորյանին` նա նույնպես լավ է նախապատրաստվել: Հավատը շատ է: Մեզ ոչինիչ չպետք է խանգարի: Մեր եղբայրները սահմանին են կռվում և մեր հողը պաշտպանում, մենք էլ գնում ենք մեր պատերազմը»:
Մարզիկներին քաջալերելու և ճանապարհելու էր եկել նաև Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանը:
Վարկանիշների համար կպայքարեն Արթուր Հովհանիսյանը (49 կգ), Նարեկ Աբգարյանը (52 կգ), Արամ Ավագյանը (56 կգ), Սամվել Բարսեղյանը (60 կգ), Հովհաննես Բաչկովը (64 կգ), Վլադիմիր Մարգարյանը (69 կգ), Արման Հովիկյանը (75 կգ), Նիկոլ Հարությունովը (81 կգ), Ռաֆայել Սիմոնյանը (91+ կգ) և Անուշ Գրիգորյանը (51 կգ):

Armenia boxing team led by head of the delegation Derenik Gabrielyan and head coach Karen Aghamalyan has left for the Turkish city of Samsun where an Olympic qualifier will be held from April 7 to18.
The athletes were in a good and fighting mood.
In a conversation with ANOC press service Karen Aghamalyan noted that the athletes were conscious of where they were going and what for.
“We have worked hard during the last 2 training camps. I see in the boys’ eyes that they are conscious of where they are going and what they must fight for. As for Anush Grigoryan she is in good shape, too. We are full of hopefulness and nothing must impede us. Our brothers are fighting on the border and protecting our land and we are going to our war”.
Secretary General of the NOC of Armenia Hrachya Rostomyan also came to encourage and wish good luck to the Armenian boxers.