Այս արդյունքներով կարելի է մեդալներ ակնկալել նաև Օլիմպիական խաղերում. Հակոբ Սերոբյան
Մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը լրագրողների հետ զրույցում ամփոփեց Դոհայում կայացած աշխարհի Գավաթի 9-րդ խաղարկությունում հայ մարմնամարզիկների ելույթները:
«Ես շատ գոհ եմ տղաների ելույթներից: Նրանք կատարեցին իրենց առջև դրված բոլոր խնդիրները: Գավաթից առաջ Դոհայում հավաք անցկացրեցինք, ինչը շատ դրական անդրադարձավ մեր մարզիկների վրա: Այս գնահատականները մեդալ են ապահովում թե՛ աշխարհի առաջնությունում, թե՛ Օլիմպիական խաղերում: Ինչ վերաբերում է Արթուր Դավթյանին, մենք հատուկ նպատակ չունեինք, որ նա անպայման մեդալ նվաճի Դոհայում: Նա ներկայացավ բոլոր գործիքների վրա և շատ լավ կատարեց իր առաջին ցատկը, երկրորդ ցատկի ժամանակ սխալ թույլ տվեց, ուրախ եմ, որ ճիշտ կողմնորոշվեց և առանց վնասվածքի ավարտեց ցատկը: Չորրորդ տեղն էլ վատ արդյունք չէր, նա շատ քիչ է զիջել մրցանակակիրներին: Արթուրի հետ կապված՝ էականը Ռիոյում կայանալիք «Թեսթ իվենթն» է, որտեղ պետք է հաստատենք մեր նվաճած ուղեգրերը»,- ասաց Սերոբյանը:
Դոհայում կայացած աշխարհի Գավաթի 9-րդ խաղարկությունում Հարություն Մերդինյանը նժույգթափերում գրավել էր առաջին տեղը, օղակների վարժությունում Վահագն Դավթյանը նվաճել էր արծաթե, իսկ Արթուր Թովմասյանը` բրոնզե մեդալ:

Главный тренер сборной Армении по спортивной гимнастике Акоп Серобян в беседе с журналистами подвел итоги выступлений армянских гимнастов на состоявшемся в Дохе 9-м розыгрыше Кубка мира.
«Я очень доволен выступлениями ребят. Они выполнили все поставленные перед ними задачи. Перед розыгрышем Кубка мы провели в Дохе сбор, что положительно сказалось на наших спортсменах. Такие оценки гарантируют медаль и на чемпионате мира, и на Олимпийских играх. Что касается Артура Давтяна, у нас не было специальной цели, что он обязательно должен завоевать медаль в Дохе. Давтян выступил на всех снарядах и очень хорошо выполнил свой первый прыжок, допустил ошибку во втором прыжке, но я рад, что он вовремя сорентировался и не получил травму. Четвертое место – тоже неплохой результат, он совсем немного уступил призерам. Для Артура важно участие в «Тест ивенте» в Рио, где мы должны потвердить завоеванные путевки»,-отметил Серобян.
На состоявшемся в Дохе 9-м розыгрыше Кубка мира Арутюн Мердинян в упражнении на коне занял первое место, в упражнении на кольцах Ваагн Давтян завоевал серебряную, а Артур Товмасян – бронзовую медаль.