Այս արդյունքներով կարելի է մեդալներ ակնկալել նաև Օլիմպիական խաղերում. Հակոբ Սերոբյան
Մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը լրագրողների հետ զրույցում ամփոփեց Դոհայում կայացած աշխարհի Գավաթի 9-րդ խաղարկությունում հայ մարմնամարզիկների ելույթները:
«Ես շատ գոհ եմ տղաների ելույթներից: Նրանք կատարեցին իրենց առջև դրված բոլոր խնդիրները: Գավաթից առաջ Դոհայում հավաք անցկացրեցինք, ինչը շատ դրական անդրադարձավ մեր մարզիկների վրա: Այս գնահատականները մեդալ են ապահովում թե՛ աշխարհի առաջնությունում, թե՛ Օլիմպիական խաղերում: Ինչ վերաբերում է Արթուր Դավթյանին, մենք հատուկ նպատակ չունեինք, որ նա անպայման մեդալ նվաճի Դոհայում: Նա ներկայացավ բոլոր գործիքների վրա և շատ լավ կատարեց իր առաջին ցատկը, երկրորդ ցատկի ժամանակ սխալ թույլ տվեց, ուրախ եմ, որ ճիշտ կողմնորոշվեց և առանց վնասվածքի ավարտեց ցատկը: Չորրորդ տեղն էլ վատ արդյունք չէր, նա շատ քիչ է զիջել մրցանակակիրներին: Արթուրի հետ կապված՝ էականը Ռիոյում կայանալիք «Թեսթ իվենթն» է, որտեղ պետք է հաստատենք մեր նվաճած ուղեգրերը»,- ասաց Սերոբյանը:
Դոհայում կայացած աշխարհի Գավաթի 9-րդ խաղարկությունում Հարություն Մերդինյանը նժույգթափերում գրավել էր առաջին տեղը, օղակների վարժությունում Վահագն Դավթյանը նվաճել էր արծաթե, իսկ Արթուր Թովմասյանը` բրոնզե մեդալ:

Hakob Serobyan: With such results we may expect medals at the Olympics
Armenian gymnastics team’s head coach Hakob Serobyan summarized the Armenian gymnasts’ performances at the 9th Artistic Gymnastics World Cup in Doha in a conversation with reporters.
“I am very pleased with the guys’ performances. They accomplished all their tasks. Before leaving for Doha we had a training camp which reflected positively on our athletes. These assessments guarantee medals both at the World Championship and at the Olympics. As for Artur Davtyan he had no special aim of conquering a medal in Doha. He came out on all apparatus and did the first leap well but made a mistake during the second one, but, luckily, orientated quickly and finished it without getting hurt. Anyway, placing forth is not so bad, he slightly conceded to the prize winners. The most important for Artur is the Test Event in Rio where he must reconfirm the gained qualification”, Serobyan said.
At the 9th Artistic Gymnastics World Cup in Doha Harutyun Merdinyan finished first in the pommel horse and Vahagn Davtyan and Artur Tovmasyan won silver and bronze, respectively, in the rings.