Ռիոյի Օլիմպիական խաղերի ժամանակ ուժեղագույն ըմբիշները տարբեր ենթախմբերում կընդգրկվեն
Միջազգային օլիմպիական կոմիտեն, Ըմբշամարտի համաշխարհային միություն հետ երկար բանակցություններից հետո ընդունել է՝ Ռիոյի Օլիմպիական խաղերի ժամանակ ուժեղագույն ըմբիշներին տարբեր ենթախմբերում ընդգրկելու առաջարկը:
Ամառային 31-րդ Օլիմպիական խաղերի ժամանակ տարբեր ենթախմբերում կընդգրկվեն 2015 թվականին Լաս Վեգասում կայացած աշխարհի առաջնության եզրափակչի մասնակիցները: Խոսքը վերաբերում է միայն ըմբիշներին, ոչ թե երկրներին:
Այսինքն՝ եթե Լաս Վեգասում եզրափակիչ հասած մարզիկը ինչ-ինչ պատճառներով չի մասնակցի Ռիոյի Օլիմպիական խաղերին, ապա այս օրենքը չի տարածվի նրան փոխարինած ըմբիշի վրա:

Во время Олимпийских игр в Рио сильнейшие борцы будут распределены по различным подгруппам
Международный олимпийский комитет, после долгих переговоров с Всемирным союзом борьбы, принял предложение о распределении сильнейших борцов по различным подгруппам во время Олимпийских игр в Рио.
Во время 31-х летних Олимпийских игр финалисты чемпионата мира, состоявшегося в Лас-Вегасе в 2015-м году, будут распределены по различным подгруппам. Это правило касается только борцов, а не стран.
То есть, если спортсмен, дошедший до финала в Лас-Вегасе, по каким-либо причинам не будет участвовать в Олимпийских играх в Рио, то это правило не распространяется на заменившего его борца.