Նորվեգիայի Լիլեհամեր քաղաքում պաշտոնապես ավարտվեցին երկրորդ պատանեկան Օլիմպիական խաղերը:
Օլիմպիական ավանի հենց կենտրոնում տեղակայված սրահում կայացած փակման արարողությանը մասնակցում էին միայն մարզիկները, պաշտոնական հյուրերը և կամավորները: Քաղաքի բնակչության համար Լիլեհամերի կենտրոնում մեծ էկրանի միջոցով ցուցադրվում էր ավանում անցկացվող արարողությունը:
Արարողության մեկնարկին ցուցադրվեց անցած 10 օրերի մասին պատմող տեսանյութ: Այնուհետ Միջազգային Օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Թոմաս Բախի մասնակցությամբ օլիմպիական դրոշը փոխանցվեց շվեյցարական Լոզան քաղաքի քաղաքապետին, որտեղ կկայանան 2020 թվականի պատանեկան Օլիմպիական խաղերը:
«Հեռանալով՝ ձեզ հետ դեպի ձեր տները և ձեր ընկերներին տարեք օլիմպիական ոգին: Եվ հիշեք, որ միասին մենք կարող ենք աշխարհն ավելի լավը դարձնել»,-դիմելով մարզիկներին` շեշտեց ՄՕԿ-ի նախագահը:

The 2nd Winter Youth Olympic Games officially came to an end in Lillehammer, Norway.
The closing ceremony was held in a hall situated in the center of the Olympic village, and only athletes, official guests and volunteers were present on it. The rest town could watch the opening ceremony on the big screen set in the center of the town.
A video telling about the past 10 days was shown in the beginning of the ceremony. Afterwards, the International Olympic Committee President, Tomas Bach, passed the Olympic flag to the mayor of the city of Lausanne in Switzerland which will host the 2020 Winter Youth Olympic Games.
“If we all share the spirit of friendship, understanding and tolerance, then together we can make the world a better place”, the IOC President noted.