Նորվեգիայի Լիլեհամեր քաղաքում պաշտոնապես ավարտվեցին երկրորդ պատանեկան Օլիմպիական խաղերը:
Օլիմպիական ավանի հենց կենտրոնում տեղակայված սրահում կայացած փակման արարողությանը մասնակցում էին միայն մարզիկները, պաշտոնական հյուրերը և կամավորները: Քաղաքի բնակչության համար Լիլեհամերի կենտրոնում մեծ էկրանի միջոցով ցուցադրվում էր ավանում անցկացվող արարողությունը:
Արարողության մեկնարկին ցուցադրվեց անցած 10 օրերի մասին պատմող տեսանյութ: Այնուհետ Միջազգային Օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Թոմաս Բախի մասնակցությամբ օլիմպիական դրոշը փոխանցվեց շվեյցարական Լոզան քաղաքի քաղաքապետին, որտեղ կկայանան 2020 թվականի պատանեկան Օլիմպիական խաղերը:
«Հեռանալով՝ ձեզ հետ դեպի ձեր տները և ձեր ընկերներին տարեք օլիմպիական ոգին: Եվ հիշեք, որ միասին մենք կարող ենք աշխարհն ավելի լավը դարձնել»,-դիմելով մարզիկներին` շեշտեց ՄՕԿ-ի նախագահը:

В норвежском городе Лиллехаммер официально завершились вторые юношеские Олимпийские игры.
В церемонии закрытия, которая состоялась в зале, расположенном в самом центре Олимпийского городка, приняли участие только спортсмены, официальные гости и добровольцы. Для жителей города проходяшая в городке церемония транслировалась на большом экране, установленном в центре Лиллехаммера.
В начае церемонии была покзана видеозапись, рассказывающая о прошедших 10-и днях. После чего олимпийский флаг, при участии президента Международного олимпийского комитета Томаса Баха, был передан мэру швейцарского города Лозанна, где состоятся юношеские Олимпийские игры 2020-го года.
«Уезжая, возьмите с собой домой и отвезите вашим друзьям олимпийский дух. И помните, что вместе мы можем сделать мир лучше»,-обращаясь к спортсменам, отметил президент МОК.