Ինձ համար մեծ պատիվ է ներկայացնել Հայաստանը պատանեկան Օլիմպիական խաղերում. Միքայել Միքայելյան
Ձմեռային պատանեկան Օլիմպիական խաղերի բացման ժամանակ Հայաստանի դրոշակակիրը կլինի Միքայել Միքայելյանն, ով Միքայելյան ընտանիքից երրորդ մարզիկն է, ում վստահվում է այդ պատիվը:
Այս օրերին Միքայելը նախապատրաստական վերջին մարզումներն է անցկացնում նորվեգական Լիլեհամեր քաղաքում մոր՝ Ալլա Միքայելյանի ղեկավարությամբ: Ամենօրյա մարզումներից և աշխատանքներից զատ Միքայելը արդեն կապեր է հաստատել իր տարիքակիցների հետ՝ աշխարհի տարբեր երկրներից:
Մինչ կսկսվեր հերթական մարզումը Ալլա Միքայելյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում կիսվեց տպավորություններով: «Նախ և առաջ շատ հետաքրքիր ստացվեց, որ տղաներս ևս Հայաստանի դրոշակակիրը կլինեն Օլիմպիական խաղերում: Եթե 20 տարի առաջ ինձ ասեին, որ տղաներս ևս դրոշակակիր կլինեն, ապա չէի հավատա: Իհարկե մեզ համար մեծ պատիվ է, որ հենց Միքայելյաններին են վստահում այդ պատիվը»,- ասաց նա:
Միքայելյան ընտանիքի երրորդ դրոշակակիրը՝ Միքայելը բարձր տրամադրությամբ է նախապատրաստվում Խաղերին: «Ինձ համար մեծ պատիվ է ներկայացնել Հայաստանը պատանեկան Օլիմպիական խաղերում: Հպարտ եմ, որ  մայրիկիցս և եղբորիցս հետո Միքայելյան ընտանիքում ես երրորդ դրոշակակիրն եմ Օլիմպիական խաղերի բացման ժամանակ: Պետք է բարձր պահեմ ընտանիքիս և հայրենիքիս պատիվը՝ պատանեկան երկրորդ Օլիմպիական խաղերում»,- շեշտեց Միքայելը:

На церемонии открытия зимних юношеских Олимпийских игр знаменосцем Армении станет лыжник Микаел Микаелян, он станет третьим спортсменом в семье Микаелян, удостоившимся этой чести.
Сейчас Микаел проводит последние подготовительные тренировки в норвежском городе Лиллехаммере под руководством мамы - Аллы Микаелян. Помимо каждодневных тренировок, Микаел уже установил связи со своими сверстниками из разных стран мира.
Перед очередной тренировкой Алла Микаелян поделилась своими впечатлениями в беседе с пресс-службой НОК Армении. «В первую очередь очень интересно получилось, что мои сыновья также станут знаменосцами Армении на Олимпийских играх. Если бы мне сказали об этом 20 лет назад, я бы не поверила. Конечно, для нас большая честь, что эту миссию доверяют именно Микаелянам»,-отметила она.
Третий знаменосец в семье Микаелян, Микаел готовится к Играм с высоким настроением. «Для меня большая честь представлять Армению на юношеских Олимпийских играх. Я горжусь, что являюсь третьим знаменосцем в семье Микаелян на открытии Олимпийских игр, после мамы и брата. Я должен высоко держать честь своей семьи и родины на вторых юношеских Олимпийских играх»,-отметил Микаел.