Ինձ համար մեծ պատիվ է ներկայացնել Հայաստանը պատանեկան Օլիմպիական խաղերում. Միքայել Միքայելյան
Ձմեռային պատանեկան Օլիմպիական խաղերի բացման ժամանակ Հայաստանի դրոշակակիրը կլինի Միքայել Միքայելյանն, ով Միքայելյան ընտանիքից երրորդ մարզիկն է, ում վստահվում է այդ պատիվը:
Այս օրերին Միքայելը նախապատրաստական վերջին մարզումներն է անցկացնում նորվեգական Լիլեհամեր քաղաքում մոր՝ Ալլա Միքայելյանի ղեկավարությամբ: Ամենօրյա մարզումներից և աշխատանքներից զատ Միքայելը արդեն կապեր է հաստատել իր տարիքակիցների հետ՝ աշխարհի տարբեր երկրներից:
Մինչ կսկսվեր հերթական մարզումը Ալլա Միքայելյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում կիսվեց տպավորություններով: «Նախ և առաջ շատ հետաքրքիր ստացվեց, որ տղաներս ևս Հայաստանի դրոշակակիրը կլինեն Օլիմպիական խաղերում: Եթե 20 տարի առաջ ինձ ասեին, որ տղաներս ևս դրոշակակիր կլինեն, ապա չէի հավատա: Իհարկե մեզ համար մեծ պատիվ է, որ հենց Միքայելյաններին են վստահում այդ պատիվը»,- ասաց նա:
Միքայելյան ընտանիքի երրորդ դրոշակակիրը՝ Միքայելը բարձր տրամադրությամբ է նախապատրաստվում Խաղերին: «Ինձ համար մեծ պատիվ է ներկայացնել Հայաստանը պատանեկան Օլիմպիական խաղերում: Հպարտ եմ, որ  մայրիկիցս և եղբորիցս հետո Միքայելյան ընտանիքում ես երրորդ դրոշակակիրն եմ Օլիմպիական խաղերի բացման ժամանակ: Պետք է բարձր պահեմ ընտանիքիս և հայրենիքիս պատիվը՝ պատանեկան երկրորդ Օլիմպիական խաղերում»,- շեշտեց Միքայելը:

At the opening ceremony of the Winter Youth Olympics, Armenia’s flag bearer will be Mikael Mikaelyan who is the third athlete from the Mikaelyan family who is given such honor.
These days Mikael passes his last trainings in Norway’s Lillehammer led by his mother Alla Mikaelyan. Mikael has established contacts with his peers from various countries of the world simultaneously with everyday trainings.
Alla Mikaelyan shared her impressions with the ANOC press office before starting the training, “First of all it is quite interesting that my sons will also be flag bearers at Olympic Games. If someone told me 20 years ago that my sons would carry the flag, I wouldn’t believe. Of course, it is a great honor for the Mikaelyan family to be given the honor” she said.
The third flag bearer of the Mikaelyan family, Mikael prepares for the Olympics in high spirits. “I am proud of being the third flag bearer at the Olympics opening ceremony after my mother and brother. I must represent my motherland with honor at the II Youth Olympic Games”, Mikael stressed.