Գերծանր քաշային կարգում ծանրամարտի աշխարհի փոխչեմպիոն դարձած Գոռ Մինասյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում մեկնաբանեց իր ելույթը ԱԱ-ում։
«Շատ լավ զգացողություններ ունեմ, արդեն 2-րդ տարին անընդմեջ նույն արդյունք եմ գրանցում։ Վրաստանում կայացած Եվրոպայի առաջնության ժամանակ վնասվածք ունեի, բայց արդեն լիովին վերականգնվել եմ և անցել նորմալ մարզումային գործընթացի»,- ասաց գյումրեցի ծանրորդը:
Խոսելով Օլիմպիական խաղերի և աշխարհի չեմպիոն, վրացի Լաշա Տալախաձեի հետ մրցակցության մասին՝ Գոռ Մինասյանն ասաց. «Այդ մրցակցությունը հոգեբանորեն կճնշեր, եթե փորձի պակաս լիներ, բայց դրա պակասը չկա, քանի որ 10 տարի է մեծ հարթակում եմ: Սպորտը պայքար է, եթե դրան պատրաստ չես, ավելի լավ է չմասնակցես։ Ամեն ինչ անելու եմ Օլիմպիական ոսկին նվաճելու համար, պետք է հանուն նպատակիդ գնաս առաջ և ամբողջ ուժերդ ներդնես այդ հաղթանակի համար»,- խոսքը եզրափակեց օլիմպիական փոխչեմպիոնը։
Հիշեցնենք, որ Թաիլանդում ավարտված ծանրամարտի աշխարհի առաջնության գերծանր քաշային կարգում (+109 կգ) Հայաստանը նվաճել էր 2 մեդալ: Գոռ Մինասյանը դարձել էր աշխարհի փոխչեմպիոն, իսկ Ռուբեն Ալեքսանյանն արժանացավ բրոնզե մեդալի:

Ставший вице-чемпионом мира по тяжелой атлетике в супертяжелой весовой категории Гор Минасян в беседе с пресс-службой НОК Армении прокомментировал свое выступление на ЧМ.
«У меня очень хорошие чувства, второй год подряд я показываю те же результаты. У меня была травма во время чемпионата Европы в Грузии, но я уже полностью восстановился и перешел к нормальному тренировочному процессу», - сказал гюмрийский штангист.
Говоря об Олимпийских играх и конкуренции с чемпионом мира, грузином Лашей Талахадзе, Гор Минасян сказал: «Эта конкуренция оказывала бы психологическое давление, если бы был недостаток опыта, но недостатка нет, поскольку я уже 10 лет на большом помосте. Спорт - это борьба, если ты к ней не готов, лучше не участвовать. Я сделаю все возможное, чтобы завоевать олимпийское золото, нужно идти вперед ради цели и приложить все свои силы для победы», - заключил олимпийский вице-чемпион.
Напомним, что на завершившемся в Таиланде чемпионате мира по тяжелой атлетике в супертяжелой весовой категории (+109 кг) Армения завоевала 2 медали. Гор Минасян стал вице-чемпионом мира, а Рубен Алексанян удостоился бронзовой медали.