Գերծանր քաշային կարգում ծանրամարտի աշխարհի փոխչեմպիոն դարձած Գոռ Մինասյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում մեկնաբանեց իր ելույթը ԱԱ-ում։
«Շատ լավ զգացողություններ ունեմ, արդեն 2-րդ տարին անընդմեջ նույն արդյունք եմ գրանցում։ Վրաստանում կայացած Եվրոպայի առաջնության ժամանակ վնասվածք ունեի, բայց արդեն լիովին վերականգնվել եմ և անցել նորմալ մարզումային գործընթացի»,- ասաց գյումրեցի ծանրորդը:
Խոսելով Օլիմպիական խաղերի և աշխարհի չեմպիոն, վրացի Լաշա Տալախաձեի հետ մրցակցության մասին՝ Գոռ Մինասյանն ասաց. «Այդ մրցակցությունը հոգեբանորեն կճնշեր, եթե փորձի պակաս լիներ, բայց դրա պակասը չկա, քանի որ 10 տարի է մեծ հարթակում եմ: Սպորտը պայքար է, եթե դրան պատրաստ չես, ավելի լավ է չմասնակցես։ Ամեն ինչ անելու եմ Օլիմպիական ոսկին նվաճելու համար, պետք է հանուն նպատակիդ գնաս առաջ և ամբողջ ուժերդ ներդնես այդ հաղթանակի համար»,- խոսքը եզրափակեց օլիմպիական փոխչեմպիոնը։
Հիշեցնենք, որ Թաիլանդում ավարտված ծանրամարտի աշխարհի առաջնության գերծանր քաշային կարգում (+109 կգ) Հայաստանը նվաճել էր 2 մեդալ: Գոռ Մինասյանը դարձել էր աշխարհի փոխչեմպիոն, իսկ Ռուբեն Ալեքսանյանն արժանացավ բրոնզե մեդալի:

Gor Minasyan, world weightlifting silver medalist in the super heavyweight class, commented on his performance at the World Championship in a conversation with the ANOC press service.
“I feel good. I register the same result for the second year in a row. I had an injury during the European championship in Georgia but now I have fully recovered and returned to my normal trainings,” said the weightlifter from Gyumri.
Speaking about the Olympic Games and the rivalry between him and world champion, Georgian Lasha Talakhadze, Gor Minasyan said, “That rivalry would put pressure on me psychologically if there were a lack of experience but there wasn’t because I have been on the arena for 10 years. Sport is a struggle if you aren’t prepared for it it’s better not to participate. I’m going to do my best to win the Olympic gold. One should move ahead for his purpose and put all his strength together to succeed,” the Olympic silver medalist concluded.