92 տարեկանում կյանքից հեռացել է ծանրամարտի ԽՍՀՄ վաստակավոր մարզիչ, Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի մարզչական խորհրդի նախկին անդամ, միջազգային կարգի մրցավար Արսեն Գալոյանը:
Վերջին տարիներին անվանի մասնագետն աշխատում էր Երեւանի ծանրամարտի մանկապատանեկան մարզադպրոցում՝ որպես տնօրենի տեղակալ:
1975-ին Արսեն Գալոյանը նշանակվել է ծանրամարտի ԽՍՀՄ հավաքականում Հայաստանի թիմի մարզիչ եւ այդ պաշտոնը զբաղեցրել է մինչեւ 1988-ը:
ԽՍՀՄ ժողովուրդների 7-րդ ամառային Սպարտակիադայում 1979թ․ Հայաստանի թիմը նրա գլխավորությամբ գրավել էր երկրորդ տեղը՝ զիջելով միայն Ռուսաստանի հավաքականին: Այդ ժամանակ հայկական թիմի կազմում էին Յուրի Վարդանյանը, Հոկսեն Միրզոյանը, Վարդան Միլիտոսյանը, Յուրի Սարգսյանը եւ այլք:
Արսեն Գալոյանի հոգեհանգիստը տեղի կունենա սեպտեմբերի 4-ին՝ ժամը 18.00-ին, «Մատուռ» սգո սրահում (Երևան, Ֆուչիկի 27/34):

In recent years the renowned specialist has been working as a deputy director at the Children and Youth Weightlifting Sports School.
In 1979 Arsen Galoyan was appointed head coach of the Armenia weightlifting team of the USSR team and held the position till 1988.
At the 7th Summer Spartakiad of Peoples of the USSR the Armenia team placed second under his leadership conceding only to the Russia team. At that time Yuri Vardanyan, Oksen Mirzoyan, Vardan Militosyan, Yuri Sargsyan and others were the members of the Armenia team.
Arsen Galoyan’s funeral service will take place at “Matur” Funeral Home on September 4 at 18:00 (Yerevan, 27/34 Fuchik).