Օգոստոսի 21-25-ը հունգարական Ցեգետ քաղաքում անցկացված թիավարության աշխարհի առաջնության մրցումային վերջին օրը Հայաստանը ներկայացնող Վլադիմիր Ալավերդյանը մեկնարկի դուրս չէր եկել բայդարկա 5000 մետր մրցատարածության եզրափակչում:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայկական ազգային կանոԷի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Վարդան Ադամյանը մեկնաբանեց, թե ինչու մարզիկը մեկնարկի դուրս չի եկել.
«Նա միչև այդ մի քանի մեկնարկ է ունեցել՝ 500 և 1000 մետր մրցատարածություններում: Առողջական խնդիրներ է ունեցել՝ վատ ինքնազգացողություն, ինչի պատճառով մեկնարկի դուրս չի եկել»,- խոսքը եզրափակեց Վարդան Ադամյանը:

On the last day of the Canoe Sprint World Championship hosted by Hungarian Szeget from August 21-25 Armenia’s representative Vladimir Alaverdyan didn’t perform in the final of K1 5000m event.
In a conversation with the ANOC press service Vardan Adamyan, secretary general of the Armenia canoe federation, commented on why the athlete hadn’t taken part in the final.
“He had participated in several competitions, 500 and 1000m events. He had health problems, was feeling bad and missed the competition.” Vardan Adamyan said.