Հուլիսի 23-24-ը Վանաձորում կայացած Ստեփան Սարգսյանի անվան ազատ ոճի 24-րդ միջազգային մրցաշարում 74 կգ քաշային Դավիթ Գևորգյանը զբաղեցրեց 3-րդ հորիզոնականը:
Երիտասարդ հայ ըմբիշը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց, որ սա իր 2-րդ մասնացկությունն է այս մրցաշարին.
«Մրցակցությունը բարձր էր, քանի որ քաշս օլիմպիական է:Առաջին գոտեմարտս նորմալ անցկացրեցի, բայց մրցակիցս ուժեղ էր՝ պարտվեցի (Մագոմեդխաբիբ Կադիմագոմեդովը հետագայում դարձավ մրցաշարի հաղթող): Նա դուրս եկավ եզրափակիչ, և ես սփոփիչ գոտեմարտում հաղթեցի ղազախ ըմբիշին, իսկ 3-րդ տեղի համար պայքարում ռուս ըմբիշին: Գոհ եմ արդյունքիցս, պատրաստվում եմ երիտասարդների աշխարհի առաջնությանը: Սա ինձ համար փորձ էր մինչ այդ առաջնության մեկնարկը, քանի որ մեծահասակների մրցաշար է, և սովորելու շատ բան կա»,-ասաց Դավիթը:
Մեկնաբանության վերջում նա ավելացրեց, որ երիտասարդների աշխարհի առաջնություն է մեկնում հաղթելու ակնկալիքով.

На прошедшем с 23-го по 24-е июля в Ванадзоре 24-м международном турнире по вольной борьбе имени Степана Саргсяна Давид Геворгян (74 кг) занял 3-е место.
Молодой армянский борец в беседе с пресс-службой НОК Армении отметил, что принимает участие в этом турнире во второй раз.
«Конкуренция была высокой, поскольку мой вес- олимпийский. Я нормально провел первый поединок, но мой соперник был сильным, и я потерпел поражение (Магомедхабиб Кадимагомедов позже стал победителем турнира). Он вышел в финал, а я в утешительном поединке одержал победу над казахским борцом, а в борьбе за третье место - над российским борцом. Я доволен своим результатом, готовлюсь к молодежному чемпионату мира. Для меня это был опыт перед началом чемпионата, поскольку это турнир среди взрослых, и здесь есть чему поучиться», - сказал Давид.