Հուլիսի 23-24-ը Վանաձորում կայացած Ստեփան Սարգսյանի անվան ազատ ոճի 24-րդ միջազգային մրցաշարում 74 կգ քաշային Դավիթ Գևորգյանը զբաղեցրեց 3-րդ հորիզոնականը:
Երիտասարդ հայ ըմբիշը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց, որ սա իր 2-րդ մասնացկությունն է այս մրցաշարին.
«Մրցակցությունը բարձր էր, քանի որ քաշս օլիմպիական է:Առաջին գոտեմարտս նորմալ անցկացրեցի, բայց մրցակիցս ուժեղ էր՝ պարտվեցի (Մագոմեդխաբիբ Կադիմագոմեդովը հետագայում դարձավ մրցաշարի հաղթող): Նա դուրս եկավ եզրափակիչ, և ես սփոփիչ գոտեմարտում հաղթեցի ղազախ ըմբիշին, իսկ 3-րդ տեղի համար պայքարում ռուս ըմբիշին: Գոհ եմ արդյունքիցս, պատրաստվում եմ երիտասարդների աշխարհի առաջնությանը: Սա ինձ համար փորձ էր մինչ այդ առաջնության մեկնարկը, քանի որ մեծահասակների մրցաշար է, և սովորելու շատ բան կա»,-ասաց Դավիթը:
Մեկնաբանության վերջում նա ավելացրեց, որ երիտասարդների աշխարհի առաջնություն է մեկնում հաղթելու ակնկալիքով.

Davit Gevorgyan at 74 kg placed 3rd at the 24th Stepan Sargsyan Freestyle Wrestling International Tournament held in Vanadzor on July 23-24. The young wrestler told the ANOC press service it was his second participation in the tournament.
“The competition was high as my weight class is Olympic. I spent my first fight normally but my rival was strong and I lost (later Magomedkhabib Kadimagomedov became the tournament winner). He reached the final and I won the Kazakh wrestler in the repechage round and then the Russian wrestler in the fight for the third position. I’m pleased with my result and I’m preparing for the World Youth Championship. It was a great experience for me on the eve of the championship because it was an adults’’ tournament and I have much to learn”, said Davit.