Ստեփան Սարգսյան անվան ազատ ոճի միջազգային 24-րդ մրցաշարի ավարտից հետո Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հաբեթնակ Կուրղինյանը լրագրողների հետ զրույցում ամփոփեց մրցաշարը և հայ ըմբիշների ելույթները․
«Մրցաշարից, ընդհանուր առմամբ, գոհ եմ: Բազմաթիվ մարզիկներ էին ժամանել և կար մրցակցություն։ Մեր ըմբիշների մեծամասնությունը ևս մասնակցում էին մրցաշարին՝ ունեցանք մրցանակակիրներ: Վարկանիշային աշխարհի առաջնությունից առաջ սա մեր վերջին ստուգողական մրցաշարն էր։ Մեր 2 ըմբիշները՝ 57 կգ քաշային Միհրան Ջաբուրյանը և 61 կգ քաշային Արսեն Հարությունյանը պարտվեցին եզրափակիչ գոտեմարտերում։ Արսենի համար Եվրոպայի առաջնությունից հետո սա առաջին մրցաշարն է, դեռ ժամանակ ունի և կաշխատի իր սխալների վրա։ Այսօր պարտությունը նրա համար դաս կլինի, կարող եմ ասել որ այս պարտությունը Արսենին շատ բան տվեց»,- խոսքը եզրափակեց նա:

After the 24th Stepan Sargsyan Freestyle Wrestling Tournament head coach of the Armenia freestyle wrestling team Habetnak Kurghinyan summed up the tournament and the Armenian wrestlers’ performances.
“Overall, I’m pleased with the tournament. There were many athletes and rivalry. Most of our wrestlers also took part in the tournament and we had prize winners. It was our last control tournament before the qualifying World Championship. Our two wrestlers, Mihran Jaburyan (57 kg) and Arsen Harutyunyan (61 kg) lost in the finals. For Arsen it was the first tournament after the European Championship, he still has time and will work on his mistakes. Today this defeat will be a lesson for him, I can say this defeat game much to Arsen.” he said.