Կայանալու է ՀԱՕԿ-ի արտահերթ գլխավոր ասամբլեայի նիստը
Սույն թվականի հուլիսի 24-ին, ժամը 12:00-ին «Օլիմպավանի»  ՀԱՕԿ վարչական շենքի 1-ին հարկում (ք. Երևան, Միկոյան 51) կայանալու է ՀԱՕԿ-ի արտահերթ գլխավոր ասամբլեայի նիստը:
Օրակարգի հարցերը՝
1. 2019 թ. Հունիսի 18-30-ը Մինսկում (Բելառուսի Հանրապետություն) կայացած Եվրոպական 2-րդ խաղերում Հայաստանի մարզիկների մասնակցության արդյունքների մասին:
Զեկուցող՝ ՀԱՕԿ նախագահի խորհրդական Արմեն Գրիգորյան
2. «Տոկիո 2020 » 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերին Հայաստանի մարզիկների նախապատրաստման աշխատանքների մասին:
3. «Հայաստանի Հանրապետության բռնցքամարտի ֆեդերացիա» հասարակական կազմակերպությանը ՀԱՕԿ-ի անդամակցությունից հեռացնելու մասին:
Զեկուցող՝ ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյան
4. «Բռնցքամարտի հայկական ազգային ֆեդերացիա» հասարակական կազմակերպությանը  ՀԱՕԿ-ի ժամանակավոր անդամ ընդունելու մասին:

24-го июля 2019-го года в 12:00 на 1-м этаже административного здания НОК Армении в «Олимпаване» (г. Ереван, ул. Микояна, 51) состоится внеочередное заседание Генеральной Ассамблеи НОК Армении.
Вопросы повестки дня:
1. Итоги участия армянских спортсменов во 2-х Европейских играх, состоявшихся в Минске (Республика Беларусь) с 18-го по 30-е июня 2019-го года.
Докладчик: советник президента НОК Армении Армен Григорян.
2. Подготовка армянских спортсменов к 32-м летним Олимпийским играм Токио-2020.
3. Исключение общественной организации «Федерация бокса Республики Армения» из членства НОК Армении.
Докладчик: генеральный секретарь HОK Армении Грачья Ростомян.
4. Прием общественной организации «Национальная федерация бокса Армении» во временные члены НОК Армении.