Կայանալու է ՀԱՕԿ-ի արտահերթ գլխավոր ասամբլեայի նիստը
Սույն թվականի հուլիսի 24-ին, ժամը 12:00-ին «Օլիմպավանի»  ՀԱՕԿ վարչական շենքի 1-ին հարկում (ք. Երևան, Միկոյան 51) կայանալու է ՀԱՕԿ-ի արտահերթ գլխավոր ասամբլեայի նիստը:
Օրակարգի հարցերը՝
1. 2019 թ. Հունիսի 18-30-ը Մինսկում (Բելառուսի Հանրապետություն) կայացած Եվրոպական 2-րդ խաղերում Հայաստանի մարզիկների մասնակցության արդյունքների մասին:
Զեկուցող՝ ՀԱՕԿ նախագահի խորհրդական Արմեն Գրիգորյան
2. «Տոկիո 2020 » 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերին Հայաստանի մարզիկների նախապատրաստման աշխատանքների մասին:
3. «Հայաստանի Հանրապետության բռնցքամարտի ֆեդերացիա» հասարակական կազմակերպությանը ՀԱՕԿ-ի անդամակցությունից հեռացնելու մասին:
Զեկուցող՝ ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյան
4. «Բռնցքամարտի հայկական ազգային ֆեդերացիա» հասարակական կազմակերպությանը  ՀԱՕԿ-ի ժամանակավոր անդամ ընդունելու մասին:

The NOC of Armenia will hold an extraordinary General Assembly session on the first floor of the ANOC administrative building in Olympavan (Yerevan, Mikoyan 51) on June 24, 2019 at 12:00.
Issues on the agenda:
1. The results of the Armenian athletes’ participation in the 2nd European Games in Minsk (Republic of Belarus) from July18-30, 2019.
Speaker: Adviser to the president of the NOC of Armenia Armen Grigoryan
2. Armenian athletes’ preparation for the 32nd Summer Olympic Games Tokyo 2020.
3. Exclusion of the “Boxing Federation of the Republic of Armenia” public organization from the membership of the NOC of Armenia.
Speaker: Secretary General of the NOC of Armenia Hrachya Rostomyan
4. Acceptance of the “National Boxing Federation of Armenia” public organization to the temporary members of the NOC of Armenia.