Մինսկում հունիսի 21-30-ը կայանալիք Եվրոպական խաղերի Մարզիկների ավանում բարձրացվեցին մասնակից երկրների դրոշները:
Համերգային կարճ ծրագրից հետո հանդիսավոր արարողությամբ բարձրացվեցին խաղերի կազմակերպիչ երկրի՝ Բելառուսի, Եվրոպական օլիմպիական կոմիտեի և Մինսկ-2019-ի դրոշները։
Արարողությունից հետո Եվրոպական խաղերին մասնակցող երկրների ներկայացուցիչները՝ պատվիրակությունների ղեկավարների գլխավորությամբ, ծառ տնկեցին Մարզիկների ավանի հարակից տարածքում։
Հայաստանի պատվիրակության ղեկավար Արմեն Գրիգորյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց, որ մարզիկները գոհ են Մարզիկների անվանի պայմաններից, արդեն հասցրել են ծանոթանալ և մարզումներ անցկացնել։
Արդեն Մարզիկների ավանում են հայ բռնցքամարտիկները, հրաձիգները, սամբիստները, ձյուդոիստ Ֆերդինանդ Կարապետյանը եւ հեծանվորդ Էդգար Ստեփանյանը։

В Деревне спортсменов Европейских игр, которые состоятся с 21-го по 30-е июня в Минске, были подняты флаги стран-участниц.
После короткой концертной программы состоялась торжественная церемония поднятия 3-х флагов: страны-организатора Игр Беларуси, Европейского олимпийского комитета и Минск-2019.
После церемонии представители стран-участниц Европейских игр, во главе с руководителями делегаций, посадили деревья на территории, прилегающей к Деревне спортсменов.
Руководитель делегации Армении Армен Григорян в беседе с пресс-службой НОК Армении отметил, что спортсмены довольны условиями Деревни спортсменов, уже успели ознакомиться и провести тренировки.
Армянские боксеры, стрелки, самбисты, дзюдоист Фердинанд Карапетян и велосипедист Эдгар Степанян уже находятся в Деревне спортсменов.