ՀԱՕԿ լրատվականը շարունակում է «Ճանապարհ դեպի Մինսկ» նախագիծը, որտեղ ներկայացնում ենք հունիսի 21-30-ը Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում անցկացվելիք Եվրոպական խաղերում Հայաստանը ներկայացնող մարզիկներին: Շարքի 6-րդ հերոսը մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանն է։
Մարզաձեւը։ Մարմնամարզություն
Ծնվել է։ 08/08/1992
Ծննդավայրը։ Երեւան
Եվրոպական խաղերին մասնակցությունը։ Առաջին անգամ
Ամենացավալի պարտությունը։ 2015թ. Եվրոպայի առաջնությունում 4-րդ տեղ գրավելը (և՛ բազմամարտում, և՛ հենացատկում)
Ամենակարեւոր հաղթանակը։ 2016թ. Եվրոպայի առաջնությունում 2-րդ տեղ գրավելը
Եվրոպական խաղերում…
«Չեմ գնում պարզապես մասնակցելու, ամեն ինչ անելու եմ մեդալ նվաճելու համար։Մոտիվացիաս մեդալն է լինելու։ Իմ գլխավոր նպատակը հենացատկում լավ մասնակցելն է»։

Пресс-служба НОК Армении продолжает проект «Дорога в Минск», где представляет армянских спортсменов, которые с 21-го по 30-е июня примут участие в Европейских играх в столице Беларуси Минске. Шестой герой проекта – гимнаст Артур Давтян.
Дата рождения: 08.08.1992
Самое болезненное поражение: занял 4-е место (и в многоборье, и в опорном прыжке) на чемпионате Европы в 2015-м году.
Самая запоминающаяся победа: занял 2-е место на чемпионате Европы в 2016-м году.
«Я не собираюсь просто участвовать, я сделаю все, чтобы завоевать медаль. Моей мотивацией будет медаль. Моя главная цель – хорошо выступить в опорном прыжке».