Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն պատաստվում է հունիսմեկյան ավանդական միջոցառմանը, որն այս տարի փոխել է իր ձեւաչափը:
ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի օգնական Մանե Մուրադյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում պատմեց հունիսի 1-ին Օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում սպասվող միջոցառման մասին:
«Այս տարի միջոցառման ձեւաչափը էական փոփոխությունների ենք ենթարկել: Երեխաների պաշտպանության օրը ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի ամենասիրելի տոներից է, որը նա սիրում է նշել մեծ շուքով: Այս տարի միջոցառումն ավելի լայն շրջանակ է ընդգրկելու, կմասնակցեն մանկատների սաներ, սոցիալապես անապահով ընտանիքների երեխաներ եւ սիրիահայ երեխաներ: Միջոցառմանը ներկա կլինեն անվանի մարզիկներ, ինչպես նաեւ Հայաստանում Չինաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Էրլուն: Ծրագրում նախատեսված է երեխաների պաշտպանության օրվա մասին մանկական բալետ, որի հեղինակային իրավունքները պատկանում են ՀԱՕԿ-ին, կլինեն բեմականացված սպորտային համարներ, հայտնի երգչուհի երեխաներ եւ այլ անակնկալներ: Կլինի հայկական ավանդական կոխ ըմբշամարտի ցուցադրական ելույթ: Նշեմ մեկ հետաքրքիր փաստ. ամբողջ միջոցառումը տեղի է ունենալու մինչեւ 15 տարեկան երեխաների մասնակցությամբ, անգամ միջոցառումն են նրանք վարելու: Անակնկալ նվերներ է պատրաստել նաեւ Չինաստանի դեսպանությունը, որի հետ ՀԱՕԿ-ը միշտ ունեցել սերտ համագործակցություն եւ իրականացրել բազմաթիվ համատեղ ծրագրեր: Ակնկալում ենք լեփ-լեցուն դահլիճ եւ գեղեցիկ միջոցառում»,- նշեց Մանե Մուրադյանը:

Национальный олимпийский комитет Армении готовится к традиционному мероприятию 1-го июня, которое в этом году поменяло свой формат.
Помощник президента НОК Армении Гагика Царукяна Мане Мурадян в беседе с пресс-службой НОК Армении рассказала о предстоящем мероприятии 1-го июня в Национальном академическом театре оперы и балета.
«В этом году формат мероприятия претерпел значительные изменения. День защиты детей - один из самых любимых праздников президента НОК Армении Гагика Царукяна, который он любит праздновать с большим размахом. В этом году мероприятие будет расширено, примут участие дети из детских домов, дети из малообеспеченных семей и дети сирийских армян. На мероприятии будут присутствовать известные спортсмены, а также чрезвычайный и полномочный посол Китая в Армении Тян Эрлун. В программе предусмотрен детский балет о Дне защиты детей, авторское право которого принадлежит НОК Армении, будут театрализованные спортивные номера, известные дети-певцы и другие сюрпризы. Будет также показательное выступление армянской традиционной борьбы кох. Отмечу один интересный факт: все мероприятие будет проходить с участием детей до 15-и лет, они же будут ведущими мероприятия. Посольство Китая, с которыми НОК Армении всегда тесно сотрудничал и реализовывал множество совместных проектов, также приготовило подарки для детей. Ожидаем полный зал и красивое мероприятие», - отметила Мане Мурадян.