Օլիմպիական հերթափոխի պետական մարզական քոլեջում ապրիլի 20-25-ը տեղի ունեցան ծանրամարտի տղամարդկանց եւ կանանց Հայաստանի երիտասարդական առաջնությունները:
Տղամարդկանց պայքարում Հայաստանի չեմպիոն դարձան Մոնթե Մխիթարյանը (55 կգ, երկամարտի 215 կգ արդյունք), Արա Պողոսյանը (61 կգ, 247 կգ), Սեւակ Նիկողոսյանը (67 կգ, 266 կգ), Արմեն Գրիգորյանը (73 կգ, 288 կգ), Կարեն Մարգարյանը (81 կգ, 316 կգ), Կարեն Ավագյանը (89 կգ, 338 կգ), Հմայակ Հարությունյանը (96 կգ, 301 կգ), Յաշա Մինասյանը (102 կգ, 333 կգ), Արամ Ասատրյանը (109 կգ, 330 կգ) եւ Վարազդատ Լալայանը (+109 կգ, 390 կգ):
Կանանց Հայաստանի չեմպիոնի կոչումը նվաճեցին Մարիամ Հայրապետյանը (45 կգ, 92 կգ), Ալեքսանդրա Գրիգորյանը (49 կգ, 142 կգ), Տանզելա Գրիգորյանը (55 կգ, 137 կգ), Անուշ Արշակյանը (59 կգ, 155 կգ), Էլեն Հարությունյանը (64 կգ, 147 կգ), Միլենա Խաչատրյանը (71 կգ, 183 կգ), Լուիզա Սահրադյանը (76 կգ, 170 կգ), Աիդա Մանուկյանը (81 կգ, 172 կգ), Դիանա Աղաբեկյանը (87 կգ, 175 կգ) եւ Արփինե Դալալյանը (+87 կգ, 210 կգ):

В государственном спортивном колледже олимпийского резерва с 20-го по 25-е апреля состоялись молодежные чемпионаты Армении по тяжелой атлетике среди мужчин и среди женщин.
Чемпионами Армении среди мужчин стали: Монте Мхитарян (55 кг, набрал в сумме двоеборья 215 кг), Ара Погосян (61 кг, 247 кг), Севак Никогосян (67 кг, 266 кг), Армен Григорян (73 кг, 288 кг), Карен Маргарян (81 кг, 316 кг), Карен Авагян (89 кг, 338 кг), Амаяк Арутюнян (96 кг, 301 кг), Яша Минасян (102 кг, 333 кг), Арам Асатрян (109 кг, 330 кг) и Вараздат Лалаян (+109 кг, 390 кг).
Звания чемпионов Армении среди женщин завоевали: Мариам Айрапетян (45 кг, 92 кг), Александра Григорян (49 кг, 142 кг), Танзелла Григорян (55 кг, 137 кг), Ануш Аршакян (59 кг, 155 кг), Элен Арутюнян (64 кг, 147 кг), Милена Хачатрян (71 кг, 183 кг), Луиза Саградян (76 кг, 170 кг), Аида Манукян (81 кг, 172 кг), Диана Агабекян (87 кг, 175 кг) и Арпине Далалян (+87 кг, 210 кг).