Երևանի Ալբերտ Ազարյանի անվան մարմնամարզության մարզադպորցում ավարտվեց, նոյեմբերի 17-ին մեկնարկած, սպորտային մարզմնամարզության Հայաստանի երիտասարդական առաջնությունը։
Բազմամարտում Հայաստանի երիտասարդական առաջնության ոսկե մեդալ է նվաճել Արթուր Ավետիսյանը (77.162 միավոր): Ազատ վարժությունում հաղթող է դարձել Գագիկ Խաչիկյանը: Նժույգ թափեր վարժությունում Հայաստանի չեմպիոն է դարձել Հայկ Նազարյանը: Օղակների վարժության և հենացատկի ոսկե մեդալը նվաճել է Արթուր Ավետիսյանը: Զուգափայտերի վարժությունում հաղթող է ճանաչվել Էրիկ Բաղդասարյանը: Պտտաձողի վարժությունում Հայաստանի առաջնության լավագույն արդյունքը ցուցադրել է Ժորա Սմբատյանը:
Սպորտային մարմնամարզության կանանց Հայաստանի երիտասարդական առաջնության բազմամարտի չեմպիոն է դարձել Աննա Գրիգորյանը (46.15 միավոր)։ Առանձին գործիքների վարժություններում հաղթողներ են ճանաչվել` Աննա Գրիգորյանը (հենացատկ և զուգափայտ), Ելենա Հայկազնունին (հավասարակշռության գերան) և Գայանե Սիրականյանը (ազատ վարժություններ):
Մարզմնամարզության Հայաստանի երիտասարդական առաջնությունն անցկացվել է նոյեմբերի 17-18-ը, Երևանի Ալբերտ Ազարյանի անվան մարմնամարզության մարզադպորցում: Առաջնությանը մասնակցել է ավելի քան 40 մարմնամարզիկ:

Armenia’s Junior Sport Gymnastics Championship kicked off on November 17 at the gymnastics school after Albert Azaryan came to an end.
In multiple event the gold medal conquered Arthur Avetisyan (77.162 points). In floor exercise event the winner became Gagik Khachikyan. In pommel horse Armenia’s champion was named Hayk Nazaryan. In still rings and vault the gold took Arthur Avetisyan. In parallel bars the first was Erik Baghdasaryan and in horizontal bar the best result showed Zhora Smbatyan.
Armenia’s champion among women in sport gymnastics became Anna Grigoryan (46. 15 points). In various exercises the winners became Anna Grigoryan (vault and parallel bars), Elena Haykaznuni (balance beam) and Gayane Airakanyan (floor exercise).
Armenia’s Junior Gymnastics Championship was held on November 17-18 at the gymnastics school after Albert Azaryan. More than 40 athletes took part in it.