Օլիմպիական խաղերի կրկնակի չեմպիոն, գեղասահորդ Եվգենի Պլյուշչենկոյի` «Սառույցի արքաները» երևանյան շոուն հետաձգվել է:
«Փարիզյան վերջին ահաբեկչական դեպքերի հետ կապված շոուին չէին մասնակցելու Բրիան Ժուբերը և ֆրանսիացի մի քանի գեղասահորդներ: Հաշվի առնելով այդ ամենը, «Սառույցի արքաների» երևանյան շոուն նախնական տեղափոխվում է 2016 թվականի մարտի 5-ին»,-այս մասին ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Պլյուշչենկոյի մենեջեր Արի Զաքարյանը:
«Սառույցի թագավորները» շոու-ծրագիրը պետք է կայանար նոյեմբերի 20-ին մարզահամերգային համալիրում: Բացի Պլյուշենկոյից ծրագրում հանդես պետք է գային նաև էստրադային ջութակահար Էդգար Հակոբյանը,Տիգրան Պետրոսյանը, սառցե ակրոբատ Սերգեյ Յակիմենկոն և հայ գեղասահորդներ աշխարհի տարբեր երկրներից:

Ереванское шоу «Короли льда» двукратного чемпиона Олимпийских игр, фигуриста Евгения Плющенко откладывается.
«В связи с последними террористическими актами в Париже в шоу не приняли бы участия Бриан Жубер и другие французские фигуристы. Учитывая все это, шоу «Короли льда» в Ереване предварительно переносится на 5-е марта 2016-го года»,-об этом заявил менеджер Плющенко Ари Закарян в беседе с пресс-службой НОК Армении.
Шоу-программа «Короли льда» должна была состояться 20-го ноября в спортивно-концертном комплексе. Кроме Евгения Плющенко, в программе должны были выступить также эстрадные скрипачи Эдгар Акопян и Тигран Петросян, ледовый акробат Сергей Якименко и армянские фигуристы из разных стран мира.