Ստամբուլում Հայաստանի աթլետները հանդես են եկել Թուրքիայի աթլետիկայի ֆեդերացիայի գավաթի խաղարկությունում: Մեր երկիրը ներկայացրել են Լեւոն Աղասյանը (հեռացատկ), Գայանե Չիլոյանը (վազք, 60 մ) եւ Տիգրան Մկրտչյանը (վազք, 400 մ):
ՀԱՕԿ լրատվականին Հայաստանի աթլետիկայի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Նարինե Շահբազյանը հայտնեց, որ մեր մարզիկներին չի հաջողվել մրցանակային տեղեր զբաղեցնել:
Լեւոն Աղասյանը հանդես է եկել հեռացատկում (6 մ 99 սմ), քանի որ եռացատկը ներառված չէր մրցաշարի ծրագրի մեջ: Գայանե Չիլոյանին չի հաջողվել անցնել եզրափակիչ: Տիգրան Մկրտչյանը բարելավել է իր անհատական արդյունքը (49:29) եւ զբաղեցրել 9-րդ տեղը:
Ամեն դեպքում Թուրքիայում կայացած մրցաշարերը հայաստանցի աթլետների համար լավ փորձ էր տարվա կարեւոր մեկնարկներից առաջ:

В Стамбуле армянские атлеты приняли участие в розыгрыше Кубка федерации атлетики Турции. Нашу страну представили Левон Агасян (прыжки в длину), Гаяне Чилоян (бег, 60 м) и Тигран Мкртчян (бег, 400 м).
Как сообщила пресс-службе НОКА генеральный секретарь Федерации атлетики Армении Нарине Шахбазян, наши спортсмены не смогли завоевать призовых мест.
Левон Агасян выступил в прыжках в длину (6 м 99 см), поскольку тройной прыжок не входил в программу соревнований. Гаяне Чилоян не смогла попасть в финал.Тигран Мкртчян улучшил свой личный результат (49:29) и занял 9-е место.
В любом случае соревнования в Турции стали для армянских атлетов хорошей пробой сил перед главными стартами года.