Հայտնի են սինքրոն լողի Հայաստանի առաջնության հաղթողները
Երևանի «Ակվալենդ» մարզաառողջարանային համալիրի լողավազանում անցկացվել է սինքրոն լողի հանրապետական առաջնությունը, որին մասնակցել են 20 մարզուհիներ: Զուգալող ծրագրում հաղթել է Սրբուհի Մարտոյան-Մերի Մարտոյան զույգը, 2-րդ տեղն է գրավել Միլենա Արսենյան-Սուսաննա Աֆյան զույգը, իսկ 3-րդ տեղը՝ Մերի Գաբրիելյան-Մարիամ Անդրեասյան զույգը:
Մենալող ծրագրում չեմպիոնի կոչումը նվաճել է Մերի Մարտոյանը, երկրորդ հորիզոնականում Միլենա Արսենյանն էր, լավագույն եռյակը եզրափակել է Սուսաննա Աֆյանը: Բոլոր մրցանակակիրների անձնական մարզիչն է սինքրոն լողի Հայաստանի հավաքական թիմի գլխավոր մարզիչ Անահիտ Թավրիզյանը:

В бассейне ереванского спортивно-оздоровительного комплекса «Акваленд» прошел республиканский чемпионат по синхронному плаванию, в котором приняли участие 20 спортсменок. В парном разряде победу одержала пара Србуи Мартоян- Мери Мартоян, второе место заняла пара Милена Арсенян-Сусанна Афян, а 3-ее - пара Мери Габриелян-Мариам Андреасян.
В одиночном разряде звание чемпионки завоевала Мери Мартоян, на втором месте - Милена Арсенян, тройку лучших замкнула Сусанна Афян. Личный тренер всех призеров - главный тренер сборной Армении по синхронному плаванию Анаит Тавризян.