Երևանի «Սպիտակ» մարզաառողջարարական համալիրում մեկնարկեց ջրագնդակի Հայաստանի պատանեկան առաջնությունը:
Ջրագնդակի այս առաջնությանը մասնակցում է 6 թիմ՝ «Նեպտուն», «Դելֆին», «Տիտան», «ORWP-Երևան», «Արմադա», «Արմադա-2»:
«Մեր նպատակը փոքր երեխաներին ջրագնդակին ավելի մոտեցնելն է: Ցավոք, ջրագնդակը Հայաստանում ճանաչված մարզաձև չէ: Մեր երկրի բնակչության 80 տոկոսը չգիտի լողալ: Եթե մարզվում են ջրագնդակով, ապա առաջինը լողալ են սովորում: Ջրագնդակ մարզաձևում երեխաների ֆիզիկական զարգացումը շատ ավելի բարձր է: Իսկ թե ինչու չի զարգանում ջրագնդակը Հայաստանում, դա նրանից է, որ մենք չունենք բազա: Նույնիսկ ջրի համար գումար ենք վճարում»,-ՀԱՕԿ լրատվության բաժնի լրագրողի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի ջրագնդակի դաշնության նախագահ Ռուբեն Հակոբյանը:

В ереванском спортивно-оздоровительном комплексе «Спитак» стартовал юношеский чемпионат Армении по водному поло.
В чемпионате участвуют 6 команд: «Нептун», «Дельфин», «Титан», «ORWP-Ереван», «Армада» и «Армада-2».
«Наша цель в приобщении маленьких детей к водному поло. К сожалению, водное поло в Армении не популярный вид спорта. 80 процентов населения нашей страны не умеют плавать. Для тренировок по водному поло в первую очередь учат плавать. В этом виде спорта физическое развитие детей очень высокое. В Армении водное поло не развито, поскольку у нас нет базы, мы платим даже за воду»,- отметил президент федерации водного поло Армении Рубен Акопян в беседе с корреспондентом пресс-службы НОК Армении.