Հոկտեմբերի 14-15-ին Դավիթ Համբարձումյանի անվան ջրացատկի մարզադպրոցում կանցկացվի լողի Հայաստանի պատանիների անհատական եւ թիմային առաջնությունը:
Կմասնակցի տասը թիմ՝ Երեւանից, Գյումրիից, Վանաձորից: Առաջին անգամ հանրապետության առաջնությունում հանդես կգա Իջեւանը: Դա հնարավոր է դարձել այն բանից հետո, երբ ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի անմիջական հրահանգով եւ աջակցությամբ հիմնանորոգվեց Իջեւանի լքված լողավազանը:
Նախատեսվում է, որ առաջնությանը կմասնակցի շուրջ 120 պատանի լողորդ: Նրանք կպայքարեն լողի բոլոր դիսցիպլիններում: Աչքի ընկած լողորդները կմասնակցեն Հայաստանի գավաթի խաղարկությանը, այնուհետեւ Սանկտ-Պետերբուրգում հանդես կգան Վլադիմիր Սալնիկովի միջազգային մրցաշարում:

14-15 октября в спортшколе прыжков в воду имени Давида Амбарцумяна пройдет личный и командный чемпионат Армении по плаванию среди юношей.
Участвуют десять команд из Еревана, Гюмри и Ванадзора. Впервые в республиканском первенстве будет представлен Иджеван. Это стало возможным после того, как по непосредственному распоряжению и поддержке президента НОКА Гагика Царукяна был капитально отремонтирован заброшенный бассейн в Иджеване.
Планируется, что в чемпионате выступят около 120 юных пловцов. Они будут соревноваться во всех плавательных дисциплинах. Отличившиеся пловцы примут участие в розыгрыше Кубка Армении, а затем отправятся на международный турнир Владимира Сальникова в Санкт-Петербурге.