«Մեր տղաները պարտվեցին այն ըմբիշներին, որոնց հաղթել էին Եվրոպայի առաջնությունում»,- ասաց ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի պատանեկան հավաքականի ավագ մարզիչ Արշակ Հայրապետյանը: Մարզիչը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում խոսեց աշխարհի առաջնությունում հայ ըմբիշների անհաջող մրցելույթների մասին.
«Տղաները ֆիզիկապես պատրաստ էին աշխարհի առաջնությանը: Սակայն, ցավոք, նրանք չկարողացան մեդալների համար պայքարել: Հիմնական սպասելիքները Եվրոպայի առաջնության մրցանակակիրներից էին: Մեր ըմբիշներն իրենց հնարավորություններից ավելի վատ գոտեմարտեցին, որի համար շատ դժգոհ եմ:
Ընդհանուր թիմից եւ անհատապես մարզիկներից գոհ լինել չեմ կարող, քանի որ լավ արդյունք չունենք: Այս առաջնությանը հիմնականում գերտերություններն էին իշխում»,- ասաց Արշակ Հայրապետյանը:

"Наши ребята проиграли тем борцам, которых победили на чемпионате Европы", - сказал старший тренер юношеской сборной Армении по вольной борьбе Аршак Айрапетян. В беседе с пресс-службой НОКА тренер поведал о неудачном выступлении армянских борцов на чемпионате мира.
"Ребята физически были готовы к первенству мира. Однако, к сожалению, они не смогли побороться за медали. Основные надежды связывались с призерами чемпионата Европы. Наши борцы выступили ниже своих возможностей, из-за чего я очень недоволен.
Не могу быть довольным командой в целом и спортсменами в отдельности, поскольку нет хорошего результата. Этот чемпионат проходил в основном под диктовку супердержав", - сказал Аршак Айрапетян.