Բուդապեշտում ընթացող ջրացատկի աշխարհի առաջնության 10 մետր սինքրոն աշտարակացատկում Հայաստանը ներկայացնող Վլադիմիր Հարությունյանն ու Լեւ Սարգսյանը 9-րդն էին։
Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հրաչյա Չանդիրյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում հայտնեց, որ տղաները նման արդյունքի հասել են մարզվելով շատ կարճ.
«Կարելի է ասել, որ սա աննախադեպ արդյունք է։ Տղաներն ընդամենը հինգ օրվա մարզումներից հետո են հասել այս ցուցանիշին։
Վլադիմիր Հարությունյանի զույգը, եղբայրն է՝ Ազատ Հարությունյանը։ Ցավոք, Ազատը վնասվածքի պատճառով բաց է թողնում աշխարհի առաջնությունը։ Տղաները մի քանի ցատկ գերազանց կատարեցին, մի քանիսը՝ ոչ այնքան։ Կարող էին նաեւ երկու-երեք հորիզոնական բարձր լինել։ Բայց այդքան կարճ ժամանակահատվածում նման արդյունքից գոհ եմ»,- ասաց Հրաչյա Չանդիրյանը։
Մարզիչը տեղեկացրեց, որ անկախ Հայաստանի պատմության մեջ մեր երկիրն առաջին անգամ էր հանդես գալիս աշխարհի առաջնության սինքրոն ցատկի եզրափակչում։

На проходящем в Будапеште чемпионате мира по водным видам спорта в синхронных прыжках с 10-метровой вышки представители Армении Владимир Арутюнян и Лев Саргсян стали 9-ми.
Главный тренер сборной Грачья Чандирян в беседе с пресс-службой НОКА заявил, что ребята достигли подобного результата за очень короткое время тренировок.
"Можно сказать, что это – беспрецедентный результат. Ребята достигли таких показателей всего за пять дней совместных тренировок.
Парой Владимира Арутюняна является его брат – Азат Арутюнян. К сожалению, Азат из-за травмы пропускает чемпионат мира. Ребята несколько прыжков выполнили отлично, несколько – не очень. Могли даже быть на несколько позиций выше. Но я доволен таким результатом, достигнутым за столь короткое время", - сказал Грачья Чандирян.
Тренер сообщил, что в истории независимой Армении наша страна впервые выступает в финале соревнований по синхронным прыжкам.