Ջրացատկի Հայաստանի հավաքականը պատրաստվում է հունիսի 12-18-ը Կիեւում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը: Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հրաչյա Չանդիրյանը ՀԱՕԿ լրատվականին հայտնեց թիմի կազմը: Աշխարհամասի առաջնությանը կմասնակցեն Լեւ Սարգսյանը, Ազատ եւ Վլադիմիր Հարությունյան եղբայրները.
«Եղբայրները կմրցեն սինքրոն ցատկում, իսկ աշտարակացատկում հանդես կգան Լեւ Սարգսյանն ու Վլադիմիր Հարությունյանը: Ազատն այդ մրցաձեւին չի մասնակցի, քանի որ ամեն երկիր իրավունք ունի ներկայացնելու երկու մարզիկ: Բացի այդ, Ազատը վնասվածքից ամբողջությամբ դեռ չի ապաքինվել: Չեմ ցանկանում շատ ծանրաբեռնել նրան:
Լավագույն վեցյակի մեջ տեղ գտնելը մեզ համար գերազանց արդյունք կլինի, քանի որ շատ հզոր երկրներ են մասնակցելու: Ինձ համար կարեւոր է, որ տղաները կարողանան իրենց արժանի միավորներ վաստակել»,- ասաց Հրաչյա Չանդիրյանը:

Сборная Армении по прыжкам в воду готовится к чемпионату Европы, который пройдет в Киеве с 12 по 18 июня. Главный тренер сборной Грачья Чандирян в беседе с пресс-службой НОКА объявил состав команды. В первенстве континента примут участие Лев Саргсян, братья Азат и Владимир Арутюняны:
"Братья будут соревноваться в синхронных прыжках, а в прыжках с вышки выступят Лев Саргсян и Владимир Арутюнян. Азат не примет участие в этой дисциплине, поскольку каждая страна имеет права выставить по два спортсмена. Кроме того, Азат не восстановился полностью от травмы. Не хочу слишком перегружать его.
Попадание в шестерку будет для нас отличным результатом, поскольку участвуют очень сильные страны. Для меня важно, чтобы ребят смогли заработать свои достойные баллы", - сказал Грачья Чандирян.