Գեղասահքի Հայաստանի հավաքականի պարային երկյակ Թինա Կարապետյանն ու Սիմոն Պրու Սենեկալը երկրորդ անգամ մասնակցեցին հանրապետության բաց առաջնությանը: Զույգը մրցակցությունից դուրս էր, քանի որ միակն էր: ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Թինա Կարապետյանը նշեց, որ այս փաստն իրենց չխանգարեց լավ հանդես գալ հայ մրցավարների առջեւ.
«Սովորաբար Անաստասիան, Սլավիկը, ես եւ Սիմոնն ենք ելույթ ունեցել Հայաստանի դրոշի ներքո: Շատ ուրախալի է, որ հարյուրավոր երեխաներ եւս մասնակցեցին այս առաջնությանը:
Երրորդ անգամ եմ Հայաստանում: Շատ հաճելի է տեսնել իմ հայրենակիցներին, թե ինչպես են մարդիկ խոսում եւ գրում հայերեն: Այս ամենն ինձ թույլ է տալիս զգալ ինչպես տանը»,- տպավորություններով կիսվեց Թինա Կարապետյանը:
Խոսելով ձմեռային օլիմպիական խաղերին մասնակցելու հնարավորության մասին, Թինան ասաց, որ ուղեգիր նվաճելու դեռ մեկ շանս ունեն.
«Սեպտեմբերին Գերմանիայում կայանալիք վարկանիշային մրցաշարում մենք կարող ենք օլիմպիական խաղերի ուղեգիր ձեռք բերել: Դրա համար պետք է քրտնաջան աշխատենք»:
Կարապետյանի պարային զույգը` Սիմոն Պրու Սենեկալն էլ նշեց, որ իր համար հաճելի է ելույթ ունենալ հայ հանդիսատեսի առջեւ: Սենեկալին հիացրել է հայկական մշակույթը:

Танцевальный дуэт сборной Армении Тина Карапетян/Симон Пру-Сенекал во второй раз принял участие в открытом чемпионате страны. Пара оказалась вне конкуренции, поскольку была единственной. В беседе с пресс-службой НОКА Тина Карапетян отметила, что этот факт не помешал им хорошо выступить перед армянскими арбитрами.
"Обычно за Армению выступаем Анастасия, Славик, я и Симон. Отрадно, что множество ребят тоже приняли участие в этом первенстве.
Я третий раз в Армении. Очень приятно увидеть моих соотечественников, как люди говорят пишут и на армянском языке. Все это позволяет мне чувствовать себя как дома", - поделилась впечатлениями Тина Карапетян.
Говоря о возможности участия в зимних Олимпийских играх, Тина сказала, что есть еще один шанс завоевать олимпийскую путевку. Для этого нужно кропотливо трудиться.
Партнер Карапетяна Симон Пру-Сенекал отметил, что ему приятно выступать перед армянским зрителем. Фигурист восхищен армянской культурой