Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտի 70-ամյակի կապակցությամբ Հայաստանի ազգային Օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի զարգացման, օլիմպիական գաղափարների տարածման գործում ներդրած ծառայությունների համար մեդալներ շնորհեց ՖԿՀՊԻ պրոֆեսորա-դասախոսական կազմին:
Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի «Հրանտ Շահինյան» մեդալով պարգևատրվեց մարզաառողջարարական ֆակուլտետի դեկան, պրոֆեսոր Անահիտ Հարությունյանը:
ՀԱՕԿ «Ալբերտ Ազարյան» մեդալով պարգևատրվեց ըմբշամարտի ամբիոնի վարիչ Բորիս Սաղյանը, Անատոմիայի և կենսամեխանիկայի ամբիոնի վարիչ, պրոֆեսոր Հենզել Փաշիկյանը և Կինեզոլոգիայի ամբիոնի պրոֆեսոր Ստեփան Գրիգորյանը:
ՀԱՕԿ «Վլադիմիր Եբգիբարյան» մեդալով պարգևատրվեցին Մանկավարժության և հոկեբանության ամբիոնի վարիչ Հարություն Բաբայանը, Անատոմիայի և կենսամեխանիկայի ամբիոնի պրոֆեսոր Լենա Մանուկյանը, մագիստրատուրայի բաժնի վարիչ, դոցենտ Արտակ Ստեփանյանը և Յուզև Պիլսուդսկու անվան ֆիզիկական կուլտուրայի համալսարանի պրոֆեսոր Հենրիկ Սոզանսկին:
ՀԱՕԿ «Վարազդատ Արշակունի» մեդալ ստացան Ղազախստանի սպորտի և տուրիզմի ակադեմիայի ռեկտոր Բաուրժան Զաքիրյանովն ու Վասիլ Լևսկու անվան ազգային սպորտի ակադեմիայի ռեկտոր Գեշև Պենչոն:
Գագիկ Ծառուկյանը ՀԱՕԿ «Շքանշան»-ով պարգևատրեց Ֆիզիկական կուլտուրայի համալսարանների միջազգային ասոցիացիայի նախագահ, պրոֆեսոր Կայրաթ Զաքիրյանովին, Ուկրայինայի ֆիզիկական դաստիարակության և սպորտի ազգային համալսարանների պրոֆեսոր Վլադիմիր Պլատոնովին, Մոլդովայի ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի ազգային համալսարանի ռեկտոր, պրոֆեսոր Վյաչեսլավ Մանոլակիին:

Президент НОК Армении Гагик Царукян вручил награды в связи с 70-летием АГИФК
В связи с 70-летием Армянского государственного института физической культуры президент Национального олимпийского комитета Армении Гагик Царукян наградил профессорско-преподавательский состав АГИФК за вклад в развитие физкультуры и спорта и распространение олимпийской идеологии.
Декан спортивно-оздоровительного факультета, профессор Анаит Арутюнян была награждена медалью «Грант Шагинян» НОК Армении.
Заведующий кафедрой борьбы Борис Сагиян, заведующий кафедрой анатомии и биомеханики, профессор Гензел Пашикян и профессор кафедры кинезиологии Степан Григорян были награждены медалью «Альберт Азарян» НОК РА.
Заведующий кафедрой педагогики и психологии Арутюн Бабаян, профессор кафедры анатомии и биомеханики Лена Манукян, заведующий отделом магистратуры, доцент Артак Степанян и профессор университета физической культуры имени Юзефа Пилсудского Генри Созанский были награждены медалью «Владимир Енгибарян» НОК РА.
Ректор академии спорта и туризма Казахстана Бауржан Закирьянов и ректор национальной спортивной академии имени Васила Левского Гешев Пенчон получили медаль «Вараздат Аршакуни» НОК РА.
Гагик Царукян наградил «Орденом» НОК РА председателя международной Ассоциации университетов физкультуры, профессора Кайрата Закирьянова, профессора Национального университета воспитания и спорта Украины Владимира Платонова, ректора Национального университета физкультуры и спорта Молдовы, профессора Вячеслава Манолаки.